30. Dni Ziemi Woźnickiej – organizatorzy i mieszkańcy nie zawiedli.

30. Dni Ziemi Woźnickiej – organizatorzy i mieszkańcy nie zawiedli.

032, Michał Stawiński & Oberschleisen i Krywań m.in. te zespoły zaprezentowały się na podczas Dni Ziemi Woźnickiej, które odbyły się w miniony weekend. Na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach wystąpili również najmłodsi, lokalni artyści. W tym roku po raz pierwszy Dni Ziemi Woźnickiej oddzielono od Gminnych Dożynek. 

Imprezę otworzył Burmistrz Woźnik Michał Aloszko. Towarzyszyła mu Beata Bacior, zastępca Burmistrza, który podziękował m.in. Komendantowi Komisariatu Policji w Woźnikach, komisarzowi Mieczysławowi Krysiakowi za dobra współpracę i pogratulował nowego nabytku – hybrydowej toyoty.

W uroczystym otwarciu uczestniczył również Daniel Kupka, przedstawiciel Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, który przekazał gminie sprzęt rehabilitacyjny. Były to 3 wózki inwalidzkie, 4 balkoniki inwalidzkie oraz 4 pary kul ortopedycznych, które będzie można bezpłatnie wypożyczać. Warto zaznaczyć, że PCK zakupiło ten sprzęt dzięki środkom pozyskanym ze zbiórek odzieży na terenie Gminy Woźniki.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły: 032, Michał Stawiński & Oberschlesien, Siostry Wajs & Stonoga, Turnioki, TG Band, Krywań. Nie zabrakło też występów najmłodszych, lokalnych artystów m.in. dzieci z Kamieńskich Młynów i Martyny Zygadło. Przygotowano również konkursy i turnieje, w tym szachowy i skata. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy street dance i karate. 30. Dni Ziemi Woźnickiej zakończyły się pokazem „Tańczących Fontann”.

Podczas całej imprezy i wydarzeniom towarzyszącym przeprowadzano zbiórkę publiczną na rzecz chorej na raka dwuletniej Marceliny.

Na podstawie / zdjęcie: wozniki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.