40 nowych drzew i 215 krzewów na terenie Lublińca! W których miejscach zaplanowano nasadzenia?

40 nowych drzew i 215 krzewów na terenie Lublińca! W których miejscach zaplanowano nasadzenia?

Jeszcze w tym roku – dokładnie do 12 grudnia – na terenie Lublińca posadzonych zostanie 40 drzew oraz 215 krzewów. W Urzędzie Miejskim rozstrzygnięto właśnie procedurę Zapytania Ofertowego, która pozwoliła na wyłonienie wykonawcy zadania. Koszt inwestycji sięgnął niemal 69 tysięcy złotych – obejmuje ona: zakup, dostarczenie, posadzenie i pielęgnację roślin przez firmę realizującą przedsięwzięcie. 

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronach lublinieckiego magistratu, 10 sztuk wiśni piłkowanej (odmiana Kikushidare) rozlokowanych zostanie: na Skwerze Rodziny Stein (4) oraz przy ulicach Damrota (1), Poprzecznej (1) i Częstochowskiej (4). Kolejnych 15 okazów wiśni piłkowanej (Amanogawa) powędruje na ulice: Częstochowską (10) i Klonową (5). Przy ulicy Klonowej zaplanowano również posadzenie: Grabu pospolitego (Fastigiata), Klonu pospolitego (Columnare) oraz Głogu jednoszyjkowego (Stricta) – po pięć sztuk.

Zgodnie z wymogami zastrzeżonymi po stronie urzędu, wszystkie drzewka w stanie początkowym mierzyć będą 2,20 metra wysokości oraz 14 – 16 cm obwodu na poziomie 1 metra. Zwrócono również uwagę m.in. na konieczność zachowania prawidłowo wykształconej korony oraz utrzymania proporcji pomiędzy elementami drzew, wraz z odpowiednim mocowaniem.

Gatunki i lokalizacje 215 krzewów (również z zachowaniem odpowiednich wymogów) prezentuje poniższa tabela:

Więcej informacji dotyczących wymogów: TUTAJ [format PDF]

  1. Tylko szkoda że dbając o ekologię wycinać się będzie piękne zdrowe drzewa przy basenie miejskim i bibliotece na ul. Powstańców. Jest jeszcze czas na to żeby je ocalić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.