Przed nami kolejne imprezy plenerowe! Co wybrać?

Przed nami kolejne imprezy plenerowe! Co wybrać?

W gminach zlokalizowanych na terenie powiatu lublinieckiego trwa wzmożony okres imprez plenerowych. W kilku miejscowościach zaplanowano uroczystości dożynkowe. Nie zabraknie również imprez tematycznych. Poniżej, na podstawie informacji dostępnych w sieci, prezentujemy krótkie informacje o tym, co czeka nas w najbliższych dniach.

BORONÓW: Tegoroczne Dożynki Gminne zaplanowano w terminie 1-2 września. Głównymi atrakcjami będą koncerty zespołów: Arkadia Band oraz Jumbo Africa. Plakat TUTAJ.

DRONIOWICE: 9 września odbędą się tutaj Dożynki Gminy Kochanowice. Gwiazdą wieczoru będzie zespół M-Power. Plakat TUTAJ.

KOSZĘCIN: W dniach 3-9 września Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na trzecią edycję Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Silesia”. W programie m.in. otwarte wieczory folklorystyczne z udziałem zespołów z Meksyku, Gruzji, Macedonii, Chorwacji, RPA i Panamy. 3 września Festiwal otworzy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Info TUTAJ.

KOSZWICE: Gwiazdami Dożynek Gminy Pawonków, które odbędą się w dniach 8-9 września, będą Kapela Świbie oraz grupa Blue Party. W trakcie zabawy tanecznej zagra formacja Red Angel. Plakat TUTAJ.

LISOWICE: Dożynki Sołeckie zaplanowano w dniach 1-2 września. Info TUTAJ.

LISÓW: Dożynki Gminy Herby odbędą się 2 września – głównym punktem festynu będzie koncert zespołu Bajery. Ciekawie zapowiada się również pokaz tancerzy ognia Indigo Show.

LUBLINIEC: 9 września o godz. 14:00 na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu odbędzie się IV Jarmark Rękodzieła. Tego dnia będziemy również świętować 10-lecie Galerii pod Glinianym Aniołem. Plakat TUTAJ.

STRZEBIŃ: W trakcie Dożynek Sołeckich, które odbędą się 2 września, wystąpi Grzegorz Kania oraz zespół New For You. Plakat TUTAJ.

WĘDZINA: IV edycja walki o tytuł najsilniejszego rolnika, występ formacji Duo Fenix oraz zabawa taneczna z grupą Onyx – to największe atrakcje Dożynek Sołeckich, które zaplanowano w dniu 1 września.

Jeśli podobne imprezy odbędą się w Waszych miejscowościach – prosimy o informacje w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.