Wielki sukces lublinieckiej orkiestry!

Wielki sukces lublinieckiej orkiestry!

Aż 4 nagrody zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta, działająca przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu w XI Tarnogórskim Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda. Impreza odbyła się w sobotę, na rynku głównym w Tarnowskich Górach.

Orkiestra otrzymała 2 nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry oraz nagrodę za najlepsze wykonanie walca. Wyróżnienie specjalne kierownika artystycznego festiwalu trafiło do solisty – Karola Mastalerza! Jury, będąc pod wielkim wrażeniem poziomu wykonanych utworów, przyznało orkiestrze nagrodę rektora Akademii Muzycznej w Katowicach, w postaci zaproszenia do wykonania koncertu w sali koncertowej akademii!

To był dla nas szczęśliwy dzień, gratuluję kapelmistrzowi, Bartłomiejowi Pięcie i muzykom naszej orkiestry. Ten sukces to efekt ogromnego zaangażowania, pracy, ale też ogromnej pasji – powiedziała obecna na festiwalu Agata Woźniak- Rybka dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu – Cieszę się tym bardziej, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Jestem przekonana, że jeśli w puli wyróżnień znajdowała się nagroda publiczności, powędrowałaby również do nas, bo nasza orkiestra miała największe brawa – dodaje dyrektor Woźniak – Rybka.

Zdjęcie: tarnowskiegory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.