Tego koncertu przegapić nie można!

Tego koncertu przegapić nie można!

LUBLINIEC. Już 12 stycznia o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, odbędzie się Noworoczna Gala „Johann Strauss Show”. Muzyczna podróż do krainy walca będzie znakomitą okazją do zgłębienia muzyki poważnej w najznakomitszym wydaniu!

Wirujące suknie, piękne kobiety i flirtujący dżentelmeni – ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów. W projekcie, oprócz znakomitych solistów, bierze udział jedna z najlepszych orkiestr świata – osławiona Royal Strauss Orchestra. Tym bardziej warto wybrać się na lubliniecki koncert, w którym będą mieli państwo okazję usłyszeć najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów i nie tylko…

W programie koncertu znajdziemy cudowne walce, zabawne polki w wykonaniu solistów Narodowego Lwowskiego Teatru, solistów i tancerzy. Wirtuozerskie arie w wykonaniu gwiazd oraz piękne scenografie w połączeniu z choreografią sprawią, że spektakl ten będzie niesamowitym przeżyciem. Zespół zabierze Państwa do krainy baśniowego Wiednia.

Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w kasie MDK w Lublińcu 7 stycznia 2019 od godz. 16.00. Na koncert zaprasza Burmistrz Miasta Lubliniec, Edward Maniura.

*  *  *

Orkiestra Kameralna Filharmonii Chmielnickiej powstała w 1992 roku. Założona przez dyrygenta Sergija Leonowa połączyła muzyków doświadczonych i utalentowaną młodzież muzyczną.  Od 2008 roku orkiestrą kieruje Oleksandr Dragan, absolwent Akademii Muzycznej im. M. Łyseki we Lwowie w klasie dyrygentury wybitnego ukraińskiego dyrygenta Jurija Łuciwa. Pod dyrekcją Oleksandra Drahana zespół realizuje różne programy koncertowe poświęcone zarówno muzyce klasycznej jak i współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki ukraińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.