Obrońcy Konstytucji – gdzie jesteście?

Obrońcy Konstytucji – gdzie jesteście?

Warto zajrzeć na stronę Ordo Iuris, żeby przeczytać w całości tekst apelu Prezesa Instytutu (poniżej – małe wyjątki) i jeśli poważnie traktujemy przyszłość Polski – podpisać petycję, która wykazuje prezydentowi Warszawy, niekonstytucyjność jego pomysłów.

Szanowni Państwo,

w poniedziałek 18 lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał „Warszawską Deklarację LGBT+”, zobowiązując się do realizacji szeregu postulatów ruchu politycznego LGBT. Zawarte w niej pomysły wyprzedzają radykalne pomysły lewicowych ideologów znane w innych krajach.

Rafał Trzaskowski zapowiedział wprowadzenie do szkół zajęć edukacji seksualnej poświęconych homoseksualizmowi i biseksualizmowi oraz zachęcających uczniów do „odkrywania własnego ciała” i masturbacji.

Znajdują się niej również zalecenia, by o dopuszczeniu przedsiębiorców do organizowanych przez miasto przetargów decydowały poglądy firmy na praktyki homoseksualne i ideologię LGBT.

Równie absurdalne i niezgodne z polskim prawem plany ma były prezydent Słupska Robert Biedroń oraz prezydenci kilku innych polskich miast. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza wcale nie ukrywa, że po Warszawie celem są kolejne polskie miasta: Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Częstochowa, Będzin, Dąbrowa Górnicza czy Ostrów Wielkopolski.

Z poważaniem

adw. Jerzy Kwaśniewski

 1. Ooo! Portal pisowski chce nagle bronić Konstytucji? sensacja rewelacja…

  Odpowiedz
 2. Helena

  Witam, Panie Adamie!
  A, gdyby tak odsunąć od siebie partyjne uprzedzenia i włączyć zwykły ludzki rozsądek, to czy chciałby Pan dla własnych dzieci, potem dla wnuków rzeczywistości, w której państwowe przepisy narzucają sposób wychowania potomstwa, a Panu każą wyznawać jedynie słuszny pogląd na LGBT, bo jak nie to kara! Przecież w wielu zachodnich państwach tak już jest.
  Czytał Pan w całości naszą Konstytucję?

  Odpowiedz
  • Maciej Frankowicz Marzec 11, 2019, 6:33 pm

   Ja moim dzieciom od początku wpoiłem tolerancję szacunek dla innych ras ,upodobań , kierunków popędu. Cieszę się że teraz będzie pomagac mi w tym szkołą
   Precz z faszyzmem

   Odpowiedz
 3. Wśród najważniejszych postulatów deklaracji wymieniono m.in. postulaty dotyczące: bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, wolności artystycznej.

  Jednym z najważniejszych punktów dokumentu jest stworzenie hostelu interwencyjnego. Znajdą w nim schronienie osoby LGBT w trudnej sytuacji życiowej. Ośrodek współfinansowany przez miasto będzie gościł m.in. te osoby, które nie znalazły akceptacji wśród swoich rodzin. Utworzone zostanie też centrum społecznościowe. Miejska instytucja ma być miejscem, w którym społeczność LGBT będzie przychodzić po rozrywkę i kulturę.
  Czy hostel dla “odmieńców” czymś Pani zagraża? Czy wolność sztuki jest dla Pani zagrożeniem? Czy jak facet założy sukienkę to narusza Konstytucję?

  Odpowiedz
 4. Nie zrozumiemy się… Nie ma obywateli Polski lepszych i gorszych. Każdy ma prawo do przyrodzonej godności. Każdy ma prawo do wyrażania poglądów i swojego stylu życia (jedyną granicą ekspresji swojej osobowości są normy prawa karnego). No tak marzą się Pani czasy gdy za homoseksualizm szło się do więzienia albo poddawano delikwenta kastracji chemicznej. No a za ateizm oczywiście kara śmierci – ostatni wykonany w Polsce w 1689 r. na Kazimierzu Łyszczyńskim. Uwielbiam tę chrześcijańska tolerancję…

  Odpowiedz
  • Helena

   Zna Pan moje marzenia…??
   Powiem jasno, marzę o świecie, w którym o prawa słabszych walczą męscy faceci! Patrzę ze współczuciem na tych mężczyzn, którzy mając naście lat, dali się uwieść “uszczęśliwiającej” wizji seksu na każde życzenie, w każdej konfiguracji i tak się “uszczęśliwiają”, że nie są już w stanie wejść w prawdziwą relację w małżeństwie! Skupiając się całe lata na sobie, po prostu nie potrafią. Żal mi ich! A trzeba tylko jednego, wywleczenia swojej słabości (prawie w stu % chodzi o porno) na światło i rozprawienia się z nią! Do tego trzeba prawdziwie męskiej odwagi, bo walka z samym sobą jest najtrudniejsza! Może dlatego etos rycerski tak mnie fascynuje!
   A Pana gładkie, poprawne politycznie słowa, niewiele mówią o Pana poglądach. Przecież w Polsce każda osoba, jeśli tylko nie usiłuje sprowokować otoczenia swoim, przekraczającym normy obyczajowe i prawne – zachowaniem, może liczyć na całkowitą swobodę! Homoseksualiści zawsze stanowili 2-5 % społeczeństwa (warto poczytać, o pochodzeniu tej skłonności, bo psychologia potrafi już wiele wyjaśnić). I pewnie oni, ci przeciętni homo, mają właśnie największe pretensje do bojówek LGBT (których zadaniem jest prowokować i krzyczeć; patrzcie, nie lubią nas!) za utrudnianie im spokojnego życia, jakie sobie wiedli w Polsce i Europie.

   Odpowiedz
   • Maciej Frankowicz Marzec 11, 2019, 6:37 pm

    Ma pani staroswiecki podejście do seksualności
    Dzieli pani zawody na męskie i żeńskie. Dla pani mężczyzna to taki co wypije skarci żonę i dzieci typowy mączki.

    Odpowiedz
    • Helena

     Witam!
     Przypisał mi Pan treści niewypowiedziane przeze mnie! Ale to, że mężczyźni i kobiety różnią się od siebie jest niepodważalnym naukowym faktem, proszę Pana! Już samo to, że dziewczynka od okresu płodowego ma zestaw komórek jajowych, z których może powstać potomstwo, a męskie gamety – plemniki powstają są “na bieżąco”, predysponuje kobietę do wykonywania takich zawodów, w których nie dojdzie do uszkodzenia jej potencjalnej płodności. A to zaczyna być coraz większym problemem w skali “postępowego” świata, jak Pan na pewno wie! Poza tym, niedawno publikowane badania amerykańskie na nowo potwierdziły, że funkcjonowanie mózgów: kobiecego i męskiego wykazują zasadnicze różnice (głównie dotyczą połączeń między konkretnymi ośrodkami i półkulami), co też może skutkować tym, że panie i panowie, wybierają różne zawody! Mężczyzna, ze względu na dużo większą stałość hormonalną (brak cyklicznych uwarunkowań), ma szanse być bardziej stabilny emocjonalnie i przez to, jego ogólna odpowiedzialność za związek może być większa! Chyba, że uwierzy ideologii gender i stanie się efemeryczną mimozą!

     Odpowiedz
 5. jak widać ADAŚ lubi łazić w kiecce kolejny zboczeniec jak ten pomysłodawca LGBT !!!

  Odpowiedz
 6. Mam wrażenie, że jak zwykle dyskutujemy o poglądach, a nie o problemach. Czy to, jak się ktoś ubiera, świadczy o tym, jakim jest człowiekiem? Czy kobieta może chodzić tylko w spódnicy, a mężczyzna w spodniach W czasach biblijnych wszyscy chodzili w czymś na kształt długiej sukni i o niczym to nie świadczyło. Co do większej stabilności emocjonalnej mężczyzn – dlaczego więc to oni częściej zdradzają? Przestańmy myśleć stereotypami, okazujmy sobie wzajemnie szacunek, bo wszak wszyscy jesteśmy boskimi stworzeniami, także ci o innej orientacji seksualnej niż hetero. A ponieważ ci są w mniejszości, dlatego częściej doświadczają nietolerancji. Zawsze obcy w stereotypowym myśleniu był tym złym – Żyd, ciemnoskóry, wyznawca innej religii czy homoseksualista. Spróbujmy myśleć bardziej empatycznie – jeśli inny nas nie krzywdzi, zasługuje na nasz szacunek, a co najmniej tolerancję. Nie bójmy się też tak bardzo o nasze dzieci. Jeśli rodzice przekażą im właściwe wartości, wyposażą w wiedzę o konstytucji swego człowieczeństwa i niebezpieczeństwach, jakie mogą im grozić w otaczającym świecie, dadzą właściwy przykład, to świat zewnętrzny ich nie zdemoralizuje. Pamiętajmy też o grupie rówieśniczej i Internecie – to tam młodzi zbyt często zdobywają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, bo dorośli nie chcą bądź nie umieją z nimi rozmawiać.

  Odpowiedz
  • Helena

   Witam! Fakty (a nie moje osobiste poglądy) są takie, że 1. kobieta i mężczyzna są różni (co się przekłada na życie), 2. rodzina jest podstawą społeczeństwa, wymaga ochrony prawa, 3. rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami, 4. homoseksualizm nie jest alternatywną do heteroseksualizmu opcją (jest uzależnieniem od seksu – najogólniej – które ma swoje uwarunkowania głównie środowiskowe – już w okresie płodowym wpływ mogą mieć zaburzenia hormonalne na powstanie skłonności – jeszcze nie uzależnienia), 5. w 60 – 80 % przypadków pedofilia jest związana z homoseksualizmem sprawcy.
   Proszę poszukać jak eskalują żądania lobby LGBT – państwa tzw. zachodu są przykładem. W większości tych krajów istniała tolerancja (znoszenie) dla zachowań homoseksualnych, w Polsce też jest. I to są fakty!

   Odpowiedz
 7. opcja PO preferuje wszystko co patologiczne niemoralne i za wszelką cenę starają się wmawiać nam że tak ma być bo tak jest fajnie jak chłop chłopu “wtyka tłok w rurę wydechową” na szczęście są jeszcze w kraju ludzie normalni ! i nie ulegną tym bzdurom i wiedzą że LGBT to zboczeńcy a pedały to pedały !

  Odpowiedz
  • Helena

   Witam LC! Wpis, który w “obrazowy” sposób, dosadnie przedstawia i przypomina, o czym mowa, może mieć szansę dotarcia do tych, którzy przyjęli poprawność polityczną za swoje “wyznanie”! Dla których gender stało się wyznawaną religią. A gender to ateistyczna ideologia (nie nauka!), podobna do: marksizmu, faszyzmu i komunizmu! Staram się używać neutralnych, naukowych określeń dotyczących homoseksualizmu, w myśl tego, że osobom homo (jak wszystkim ludziom) należy się szacunek. Ale budzi się we mnie wiele złości, kiedy czytam jak można zakłamywać język i manipulować ludźmi w imię (świętej!) tolerancji! A wystarczy zajrzeć do byle słownika, żeby przypomnieć sobie, że tolerować znaczy znosić czyjeś nieakceptowane zachowanie – a nie aprobować je! I tylko tak długo, póki nie narusza prawa!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.