Alkohol i amfetamina! Policyjne interwencje na drogach powiatu lublinieckiego nie pozostawiły złudzeń…

Alkohol i amfetamina! Policyjne interwencje na drogach powiatu lublinieckiego nie pozostawiły złudzeń…

To kolejne w ostatnich miesiącach tego rodzaju incydenty, do których doszło na drogach w powiecie lublinieckim. W miniony weekend na odcinku drogi wojewódzkiej 906 w Koszęcinie zaobserwowano samochód ciężarowy poruszający się “wężykiem”, o czym – jak się okazuje – słusznie zawiadomiono policję. Do drugiej interwencji mundurowych doszło w centrum Lublińca – zatrzymano tutaj obywatela Ukrainy. 

W niedzielne popołudnie 7 marca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał zgłoszenie od świadka, który poinformował, że jadący przed nim ciągnik siodłowy z naczepą porusza się całą szerokością jezdni. Według zgłaszającego styl jazdy kierującego samochodem ciężarowym jednoznacznie wskazywał, że może on być nietrzeźwy.

Do Koszęcina natychmiast zadysponowano patrol drogówki. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego, gdyż wykazało w organizmie siedzącego za kierownicą ciężarówki 59-latka blisko… 2,5 promila alkoholu! Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a dodatkowo za swoje postepowanie wkrótce stanie on przed sądem

Podobne konsekwencje może ponieść, kierujący Volkswagenem 37-letni obywatel Ukrainy, również zatrzymany w niedzielę, na ulicy Targowej w Lublińcu. W trakcie policyjnego badania stanu trzeźwości, kierujący został także poddany badaniu na zawartość środków odurzających za pomocą specjalistycznego narkosensora. Urządzenie wykazało, że w momencie kierowania pojazdem mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy.

Obaj kierowcy stracili już prawa jazdy – Według obowiązujących przepisów za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – przypomina asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

  1. Poważne sukcesy lublinieckich stróżów prawa. Poważne reasumując to z innymi ich działaniami

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.