Aż 40 stoisk pod gmachem MDK Lubliniec. Już w niedzielę wielki Jarmark Rękodzieła!

Aż 40 stoisk pod gmachem MDK Lubliniec. Już w niedzielę wielki Jarmark Rękodzieła!

W Galerii pod Glinianym Aniołem, działającej przy Miejskim Domu Kultury, trwają ostatnie przygotowania do V Jarmarku Rękodzieła. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, 15 września. Początek jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarium MDK o godz. 14.00.

Warto wybrać się na skwer przy lublinieckim Domu Kultury ponieważ, jak informują przedstawiciele placówki, w ciągu ostatnich kilkunastu dni liczba wystawców uległa nagłemu podwojeniu! Łącznie przed gmachem MDK rozstawionych zostanie aż 40 stoisk! Oprócz biżuterii, artystycznej ceramiki czy ręcznie wykonanych kartek, pojawią się m.in. obrazy wykonane w drewnie, wyjątkowe poduszki, witraże i „reinkarnowane” lampy.

To jednak nie wszystko – w trakcie jarmarku będzie można również… zostać rękodzielnikiem. Na wszystkich chętnych czekać będą warsztaty z wyplatania makram i linorytów.

O godz. 16.00, kiedy w holu MDK rozpocznie się wernisaż prac młodej ilustratorki bajek dla dzieci – Joanny Lichtańskiej. Żądnych obcowania ze sztuką zapraszamy również na wystawę „BeataRysuje”, dostępną w Galerii pod Glinianym Aniołem.

Plan warsztatów:
14.00-15.00 „ Makramowe breloczki”
15.30-18.00 „ Makramowe kwietniki”
15.00-18.00 „ Malowane magnesy”
15.00-18.00 „ Woreczek na skarby” linoryt na tkaninie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.