Basen w Koszęcinie otwarty od 20 czerwca ale… na tym nie koniec?

Basen w Koszęcinie otwarty od 20 czerwca ale… na tym nie koniec?

Niespełna tydzień pozostał do rozpoczęcia nowego sezonu na otwartym basenie w Koszęcinie. W tym roku, funkcjonowanie obiektu odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach lecz, jak informuje Wójt Gminy Koszęcin – Zbigniew Seniów, w 2020 roku w okolicach basenu planowana jest budowa kolejnej atrakcji.

Tradycyjnie, od początku wakacji do końca lipca, dzieci zamieszkałe na obszarze Gminy Koszęcin, będą mogły korzystać z basenu w trybie bezpłatnym – Już w tym roku zaistniała możliwość montażu parku linowego na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji jednak osoba prywatna zainteresowana inwestycją zmuszona była odstąpić od jej realizacji, z uwagi na brak dotacji – wyjaśnia wójt Zbigniew Seniów. Jednak Pomysł przypadł władzom do gustu na tyle, że gmina przymierza się do budowy parku linowego w ramach własnych środków finansowych – Mam nadzieję, że uda się to zrobić w sezonie 2020 – dodaje.

Wyremontowany basen w Koszęcinie oddano do użytku z początkiem letnich wakacji 2016 roku. Prekursorem modernizacji obiektu był Wójt Gminy Koszęcin, Grzegorz Ziaja. Po jego śmierci w grudniu 2015 roku, nadzór nad dokończeniem inwestycji sprawował Zbigniew Seniów. Nowoczesne kąpielisko stanowi dzisiaj dumę lokalnej społeczności i wydatnie podniosło prestiż Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dowodem na to było prestiżowe wyróżnienie w konkursie “Piękna Wieś Województwa Śląskiego 2017”. Trwająca w latach 2014 – 2015 modernizacja basenu przyniosła Gminie Koszęcin II miejsce. Plebiscyt co roku organizuje Zarząd Województwa.

  1. a lubliniec kiedy????

    Odpowiedz
  2. Fajny basen. Szkoda, że co roku tak późno otwarty przez awarie. I że czynny tylko w wakacje, a nie kiedy są upały czyli od początku czerwca do końca wrześnie. Ludzi zawsze tyle, że spokojnie jest z czego zapłacić ratownikom i inne koszty. Ale sie nie da.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.