“Będziemy tam gdzie trzeba”. Lublinieccy policjanci przygotowani na utrudnienia po zamknięciu wiaduktu

“Będziemy tam gdzie trzeba”. Lublinieccy policjanci przygotowani na utrudnienia po zamknięciu wiaduktu

Według najnowszych informacji uzyskanych przez portal Lubliniecki.pl, planowane zamknięcie wiaduktu na ul. Powstańców Śląskich w Lublińcu – związane z wyburzeniem starego i budową nowego obiektu – nie nastąpi jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi, jednak długotrwała inwestycja wciąż wzbudza obawy mieszkańców zwłaszcza jeśli chodzi o komplikacje w ruchu drogowym na terenie miasta.

Obok kierowców, rowerzystów i pieszych, na utrudnienia przygotowuje się Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Już na początku 2023 roku mundurowi z lublinieckiej KPP przeprowadzili konsultacje z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu oraz Urzędu Miejskiego.

Wiemy dokładnie jakie ewentualnie mogą nastąpić utrudnienia w ruchu. Postaramy się żeby w pierwszych dwóch miesiącach, które będą najbardziej krytyczne dla mieszkańców, działać na objazdach i regulować ruch – zapowiedział podinsp. Mieczysław Krysiak, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu, zapytany podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu w Lublińcu o gotowość służb – zarówno w zarówno bezpieczeństwa drogowego jak i zagrożeń w rejonie torowiska.

Podkreślił jednak, że nadzór nad komunikacją drogową w trakcie inwestycji uzależniony będzie od liczby mundurowych i realizacji innych zadań w całym powiecie – Jeśli tylko będzie taka możliwość i przede wszystkim będzie taka potrzeba, będziemy tam gdzie trzeba – dodał podinsp. Mieczysław Krysiak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.