Błyskawiczne wsparcie Posła Andrzeja Gawrona w sprawie schronu porzuconego w Lublińcu!

Błyskawiczne wsparcie Posła Andrzeja Gawrona w sprawie schronu porzuconego w Lublińcu!

Powracamy do problemu, o którym pisaliśmy w środę – Jerzy Trociński, mieszkaniec Lublińca, pasjonat historii lokalnej, bezpośrednio w terenie pokazał nam zabytkowy schron z początków II wojny światowej. Masywna konstrukcja z żelbetonu, wyrzucona przez komunistów nieopodal linii kolejowej Lubliniec – Częstochowa, niszczeje w oczach a przecież to tutaj bohaterscy żołnierze z 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty bronili Ziemi Lublinieckiej przed znacznie liczniejszą armią niemiecką. 

W porozumieniu z Jerzym Trocińskim i przy merytorycznym wsparciu Radnego Miejskiego – Łukasza Mikulskiego, Radny Rady Powiatu w Lublińcu – Julian Werner wystosował pismo do Posła na Sejm RP, Andrzeja Gawrona wnioskując o podjęcie stosownej interwencji w sprawie schronu – Uważam, że odzyskanie oraz wyeksponowanie obiektu, wraz z odpowiednią informacją, na terenie miasta lub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, byłoby nie tylko znakomitą atrakcją turystyczną ale też źródłem wiedzy historycznej oraz czynnikiem pogłębiającym pamięć historyczną wśród społeczności Lublińca, zwłaszcza w obliczu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej – napisał radny Werner.

Kopia pisma wysłana została do wiadomości Mariusza Błaszczaka – Ministra Obrony Narodowej, Piotra Glińskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ppłk Michała Strzeleckiego – Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Rady Miejskiej w Lublińcu, Joachima Smyły – Starosty Powiatu w Lublińcu oraz Helmuta Klabisa – Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Częstochowie.

Już w piątek Poseł Andrzej Gawron podjął działania w sprawie schronu kierując oficjalne pismo do Łukasza Konarzewskiego, Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Ten zabytek z czasów II Wojny Światowej niszczeje po nieudanych próbach jego rozbiórki. Bunkier jest niemym świadkiem bohaterskich walk o zatrzymanie niemieckiej nawałnicy w pierwszej fazie walk podczas Polskiej Wojny Obronnej w 1939 roku. Proszę o podjęcie pilnych działań mających na celu renowację, przeniesienie w godne miejsce oraz stosowne zabezpieczenie schronu – czytamy w treści wniosku Posła Andrzeja Gawrona.

Oczekujemy na odpowiedzi z poszczególnych instytucji, do których trafiły wnioski. Do sprawy powrócimy.

  1. Burmistrz interweniuje u kompetentnych instytucji = odbijanie piłeczki.
    Poseł interweniuje u kompetentnych instytucji = błyskawiczna reakcja.
    🙂

    Odpowiedz
  2. Bunkry są w Lublińcu od 1939 r., a ten przy torach leży już 50 lat. Wywieziono go bo przeszkadzał w tym miejscu gdzie był.Trzeba lotnego pisowskiego umysłu by nagle “odkryć” te powszechnie znane fakty w 2019 r. i robić z tego taką gównoburzę.

    Odpowiedz
  3. Biorąc pod uwagę poziom dyskusji myślę że znajdzie się jakiś Radny który poprzez zapytania ustali szczegóły tych jakże ważnych działań na rzecz naszych bunkrów i być może je ujawni

    Odpowiedz
  4. Pierwszy artykuł o bunkrze – autor Julian Werner
    Drugi artykuł o bunkrze – superinterwencja Radnego Juliana Wernera – autor lubliniecki.pl
    Niema to jak samemu się pochwalić 😀
    Panie Pośle, to wstyd dla Pana, co na tej stronie się dziej, kompletne farmazony, przeinaczanie faktów, same superlatywy tylko o Panu itd.
    Opamiętaj Pan redaktora Juliana bo chyba z złym kierunku zmierza ta strona.
    Może sam twórca tej strony powinien zmienić tytuł na “Pisowski portal informacyjny” zamiast “Powiatowy portal informacyjny”

    Odpowiedz
  5. qwe jak Ci się nie podoba ta strona to znajdz sobie inna, polecam dla takich jak Ty strone Biedronia !

    Odpowiedz
  6. ej, nie kłócić się eunuchy

    Odpowiedz
  7. no i jak tam interwencja ????
    2 miesiące i cisza ???

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.