Boronów zaprasza do udziału w “Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich”. Zobacz HARMONOGRAM wydarzeń

Boronów zaprasza do udziału w “Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich”. Zobacz HARMONOGRAM wydarzeń

W Boronowie rozpoczął się XIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Maraton wydarzeń potrwa od 21 do 27 września. Jest to największa, dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, impreza sportu masowego, w której jednocześnie uczestniczą miasta i gminy z całego kraju.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej. To również uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również osób niepełnosprawnych.

Kolejnym zamierzeniem jest rozbudzanie postaw prospołecznych i obywatelskich, zmierzających do angażowania mieszkańców w organizację imprez. To również poszerzanie i wzmacnianie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, placówek oświatowo-wychowawczych w obszarze sportu powszechnego i promowania zdrowego trybu życia.

Warto podkreślić, że konkurencje pływackie odbędą się w Herbach.

Informacje o ZGŁOSZENIACH dostępne są na oficjalnej stronie gminy Boronów: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.