Budowa wiaduktu w Lublińcu: Zobacz proponowane trasy komunikacji zastępczej wraz z przystankami. Ważna interpelacja radnego Richtera

Budowa wiaduktu w Lublińcu: Zobacz proponowane trasy komunikacji zastępczej wraz z przystankami. Ważna interpelacja radnego Richtera

Na początku stycznia tego roku Adam Richter, radny Rady Miejskiej w Lublińcu, skierował do Burmistrza Edwarda Maniury interpelację dotyczącą budowy przystanku autobusowego na skrzyżowaniu ulicy Droniowiczki z ulicą Czarnoleską.

W uznaniu samorządowca, potrzeba wytyczenia obiektu będzie miała związek ze zbliżającą się, długotrwałą budową nowego wiaduktu w ciągu ulicy Powstańców Śląskich [droga wojewódzka nr 906]

W złożonym dokumencie radny Adam Richter wskazał głównie na bezpieczeństwo i usprawnienie transportu dzieci do lokalnych szkół.

“Prośbę tą motywuję brakiem chodnika na odcinku od ulicy Czarnoleskiej do skrzyżowania ulic Droniowickiej z ulicą Południową i zwiększonym ruchem samochodowym w trakcie remontu wiaduktu” – pisał radny klubu “Z Burmistrzem dla Lublińca”.

“W wyniku spotkań oraz prowadzonej korespondencji w sprawie organizacji komunikacji zastępczej dla ruchu pieszego podczas rozbiórki i budowy wiaduktu nad torami PKP w ciągu DW 906 w Lublińcu z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Firmy Banimex – wykonawcy zadania oraz Starostwa Powiatowego w Lublińcu, wstępnie uzgodnione zostały dwie trasy komunikacji zastępczej dla ruchu pieszego podczas rozbiórki i budowy wiaduktu” – czytamy w odpowiedzi Burmistrza Miasta Lublińca, Edwarda Maniury [7.04.]

Jak precyzuje Burmistrz Miasta Lublińca, proponowane trasy komunikacji zastępczej rozbito na dwie linie: przez ul. Częstochowską oraz przez ulicę Droniowicką.

“Trasa przez ul. Droniowicką przewiduje przystanek pośredni na skrzyżowaniu ulic Droniowiczki z ul. Czarnoleską. Aktualnie oczekujemy na akceptację ww. propozycji” – dodał Edward Maniura.

Proponowane trasy komunikacji zastępczej wraz z przystankami:

  1. To nie lepiej zrobić przejazd pod wiaduktem dla ruchu lokalnego nawet z dróżnikiem i szlabanami będzie taniej tylko trzeba rozmawiać do bólu…

    Odpowiedz
  2. Przewoźnik TVG już zapowiedział podróżnym, że od momentu zamknięcia wiaduktu będzie realizował kursy tylko do dworca, z pominięciem wszystkich przystanków w całym mieście. Wie o tym starosta i burmistrz miasta. Jak radni, wójtowie gmin oraz starosta i burmistrz Lublińca zamierzają zapewnić dojazd, szczególnie osób starszych, do szpitala, przychodni, ZUSu, pod którymi zatrzymywały się busy? Jakiego rodzaju komunikację miejską zapewnia miasto na ten okres (lub na stałe)?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.