Budżet Obywatelski Gminy Woźniki. Mieszkańcy złożyli dwie propozycje na 2022 rok. Głosowanie od 16 do 30 października

Budżet Obywatelski Gminy Woźniki. Mieszkańcy złożyli dwie propozycje na 2022 rok. Głosowanie od 16 do 30 października

W gminie Woźniki trwa kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego, w którym mieszkańcy mogą składać swoje wnioski dotyczące zadań przeznaczonych do realizacji w 2022 roku. Rozpoczął się właśnie etap prezentacji projektów.

W tym roku do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono dwie propozycje, które przebrnęły już przez wstępną weryfikację poprawności.

.

“Modułowa toaleta z opcją dla niepełnosprawnych na Łany Skwerze”

Projekt zakłada wybudowanie i uruchomienie nowoczesnej modułowej toalety publicznej przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Toaleta powinna być co najmniej dwukabinowa, a jedno z pomieszczeń powinno być przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wyposażone w miejsce umożliwiające przewijanie niemowląt. Lokalizacja modułowej toalety to parking za OSP Woźniki przy Łany Skwerze. Szacunkowy koszt zadania to 195 tys. zł.

“Wodny Park Rozrywki w Gminie Woźniki”

Projekt zakłada utworzenie na terenie LKS Warta Kamieńskie Młyny atrakcyjnej powierzchni rekreacyjnej dla całych rodzin w postaci pierwszego w Gminie Woźniki wodnego placu zabaw. Ma być to przestrzeń z urządzeniami wyrzucającymi wodę w przeróżny sposób, w której dzieci mogą bezpiecznie się bawić, mocząc i chlapiąc. Na placu zostanie wydzielona strefa dla maluchów oraz dla dzieci starszych. Wokół wodnej atrakcji zostanie utworzony ciąg ławek dla rodziców i opiekunów. Szacunkowy koszt zadania to 200 tys. zł.

Osoby, które zgłosiły propozycje do Budżetu Obywatelskiego mają teraz czas na promowanie swoich pomysłów. Głosowanie nad nimi potrwa od 16 do 30 października. Zwycięski projekt poznamy 8 listopada.

W poprzedniej edycji BO zwyciężył projekt: “Witamy w naszej gminie! Spójny system identyfikacji wizualnej dla całej Gminy Woźniki”. Celem zadania jest uporządkowanie i poprawa jakości przestrzeni publicznej – To tzw. witacze oraz tablice sołeckie, tablice historyczne, przyrodnicze i informacyjne o gminie i danej miejscowości. Projekt przewiduje także oznakowanie tras turystycznych, pieszych i rowerowych oraz montaż drogowskazów do najciekawszych obiektów i miejsc, ze szczególnym uwzględnieniem wyremontowanej drogi polnej Lubsza-Kamieńskie Młyny jako pilotażowej trasy rowerowej – argumentował autor propozycji, Tomasz Nowicki.

Więcej informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Woźniki i głosowania: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.