Budżet Obywatelski Gminy Woźniki rozstrzygnięty! Który z dwóch projektów cieszył się większym uznaniem mieszkańców?

Budżet Obywatelski Gminy Woźniki rozstrzygnięty! Który z dwóch projektów cieszył się większym uznaniem mieszkańców?

Znamy wyniki głosowania na dwa projekty złożone w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Woźniki. Dzięki środkom wyodrębnionym z budżetu gminy (200 tys. złotych) mieszkańcy tradycyjnie mogli składać autorskie propozycje zadań przeznaczonych do realizacji w następnym roku oraz głosować na wnioski, które przebrnęły przez wcześniejsze wymogi formalne.  

W tym roku do internetowego głosowania, trwającego od 16 do 30 października, przystąpiło 1 866 mieszkańców. Zwycięski projekt otrzymał 1 534 głosy.

Okazał się nim “Wodny Park Rozrywki w Gminie Woźniki”. Projekt zakłada utworzenie na terenie terenu sportowego LKS Warta Kamieńskie Młyny atrakcyjnej powierzchni rekreacyjnej w postaci pierwszego w Gminie Woźniki wodnego placu zabaw. Ma być to przestrzeń z urządzeniami wyrzucającymi wodę w przeróżny sposób, w której dzieci mogą bezpiecznie się bawić, mocząc i chlapiąc. Na terenie placu wydzielona zostanie strefa dla maluchów oraz dla dzieci starszych. Wokół wodnej atrakcji zainstalowany będzie ciąg ławek dla rodziców i opiekunów. Szacunkowy koszt zadania to 200 tys. zł.

Drugą propozycją była “Modułowa toaleta z opcją dla niepełnosprawnych na Łany Skwerze”. Zadanie, wycenione na 195 tysięcy, obejmowało wybudowanie i uruchomienie nowoczesnej modułowej toalety publicznej przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. W zamyśle autorów, toaleta miała być co najmniej dwukabinowa, a jedno z pomieszczeń miało być przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wyposażone w miejsce umożliwiające przewijanie niemowląt. Obiekt planowano wybudować w sąsiedztwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach przy “Łany Skwerze”. Ten projekt nie uzyskał jednak dostatecznej ilości głosów.


W poprzednich edycjach:

W edycji 2020 zwyciężył projekt pod nazwą “Witamy w naszej gminie! Spójny system identyfikacji wizualnej dla całej Gminy Woźniki”. Celem zadania jest uporządkowanie i poprawa jakości przestrzeni publicznej poprzez: witacze oraz tablice sołeckie, tablice historyczne, przyrodnicze i informacyjne o gminie i danej miejscowości, oznakowanie tras turystycznych, pieszych i rowerowych oraz montaż drogowskazów do najciekawszych obiektów i miejsc.

Z kolei w pierwszej edycji Budżetu największym poparciem cieszyła się “Budowa platformy widokowej na Coglowej Górze”. Konstrukcja ułatwia dzisiaj odwiedzającym dostęp do podziwiania panoramy Ziemi Woźnickiej – Projekt jest rozwojowy, w przyszłości na platformie można zamontować płyty z opisami i zdjęciami miejsc widocznych w danym kierunku oraz roślinności występującej na Górze Coglowej – zapowiadały władze Gminy Woźniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.