Budżet Obywatelski w gminie Woźniki rozstrzygnięty! Który projekt zwyciężył w drugiej edycji?

Budżet Obywatelski w gminie Woźniki rozstrzygnięty! Który projekt zwyciężył w drugiej edycji?

1811 mieszkańców zagłosowało w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego gminy Woźniki. Na zwycięski projekt oddano 804 głosy. Do rozdysponowania było 200.000 złotych – W tym roku cała procedura odbyła się elektronicznie, za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej – informuje samorząd.

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 4 propozycje projektów zadań. Po drobiazgowej weryfikacji uznano, że trzy z nich spełniają wymogi formalne. Głosowanie na poszczególne projekty trwało od 27 października do 6 listopada 2020 r. Prawo do udziału w głosowaniu miał każdy mieszkaniec gminy Woźniki. Głos można było oddać tylko raz, na jeden projekt wypełniając odpowiedni formularz – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Najwięcej głosów zdobył projekt pod nazwą: „Witamy w naszej gminie! Spójny system identyfikacji wizualnej dla całej Gminy Woźniki”. To zadanie będzie rekomendowane do realizacji w roku 2021. Jego celem jest stworzenie ze wszystkich miejscowości gminy Woźniki obszaru o jednorodnym wizualnie charakterze, aby m.in.: uporządkować przestrzeń publiczną i poprawić jej jakość, wzmocnić lokalny patriotyzm i poczucie wspólnoty.

– Cel ten zostanie ociągnięty poprzez inwestycję w wizerunek całej gminy tj. realizację zaprojektowanego kompleksowo, profesjonalnego i spójnego systemu identyfikacji wizualnej obejmującego tzw. witacze oraz tablice sołeckie, tablice historyczne, przyrodnicze i informacyjne o gminie i danej miejscowości. Projekt przewiduje także oznakowanie tras turystycznych, pieszych i rowerowych oraz montaż kierunkowskazów do najciekawszych obiektów i miejsc, ze szczególnym uwzględnieniem wyremontowanej drogi polnej Lubsza-Kamieńskie Młyny jako pilotażowej trasy rowerowej – argumentował autor propozycji, Tomasz Nowicki. Koszt przedsięwzięcia to 191 tys. złotych [opisy pozostałych projektów: TUTAJ]

Propozycję projektu zadania do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego mógł zgłosić każdy mieszkaniec gminy, pod warunkiem uzyskania na etapie zgłoszenia poparcia co najmniej 8 osób zamieszkujących Gminę Woźniki. Zadanie mogło mieć charakter wyłącznie inwestycyjny, z zaznaczeniem, że ma ono zostać wykonane na nieruchomości będącej własnością Gminy Woźniki. Zgodnie z zasadami każdy mieszkaniec Gminy Woźniki mógł zgłosić jedną propozycję projektu.

W poprzedniej, pierwszej edycji BO gminy Woźniki zwyciężył projekt pod nazwą: “Platforma widokowa na Coglowej Górze” [więcej: TUTAJ]

Wyniki głosowania w II edycji BO:

Na podstawie: wozniki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.