“CIETRZEWISKO 2019”. Co czeka nas w trakcie X Pikniku Leśno-Łowieckiego w Koszęcinie?

“CIETRZEWISKO 2019”. Co czeka nas w trakcie X Pikniku Leśno-Łowieckiego w Koszęcinie?

Przed nami jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy organizowanej przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem oraz Gminą Koszęcin. Ja zwykle – atrakcji nie zabraknie!

Piknik odbędzie się w dniach 17-19 maja, na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Koszęcinie oraz w siedzibie tutejszego Nadleśnictwa. Impreza wiąże się z Regionalnymi obchodami Dni Lasu.

W piątek mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Leśnym Dniu Edukacyjnym. Do dyspozycji odwiedzających będą stoiska promocyjne szkół i uczelni leśnych z Brynka, Tułowic, Warszawy, Poznania i Krakowa. Swoje prezentacje przygotują również Koła Łowieckie działające na terenie częstochowskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Ciekawie zapowiada się ekspozycja historyczno-edukacyjna w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin.

W sobotnim programie znalazł się m.in. IX Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. Dużą atrakcją będą również Międzynarodowe Mistrzostwa Drwali oraz pokazy akrobatyki. Wieczorem na scenie pojawi się grupa De Silvers – wyróżniona m.in. za Szlaglistowy Hit Roku 2015 oraz laureat nagrody dla Artysty Muzycznej Fiesty 2015 w Radiu Piekary. Drugi dzień Cietrzewiska zamknie Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk “A to Polska właśnie”.

W niedzielę 19 maja czekają nas m.in. kolejne konkurencje w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Drwali. Wiele dziać się będzie na koszęcińskiej scenie. Wystąpią tu kolejni artyści związani głównie ze śląską piosenką biesiadną – Mariusz Kalaga, Duet Karo oraz Mirosław Jędrowski. Zapraszamy również do siedziby Nadleśnictwa Koszęcin – odbędzie się tutaj giełda kolekcjonerska, degustacja kuchni myśliwskiej, pokaz psów ras łowieckich i konkursy dla dzieci.

Warto zwrócić uwagę na atrakcje dodatkowe, wśród których znajdą się m.in.: wystawy rękodzielników czy panel dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego, prowadzony przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Szczegółowy program “Cietrzewiska 2019” poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.