Co z wyborem nowego dyrektora MDK Lubliniec? Zaskakująca decyzja Komisji Konkursowej!

Co z wyborem nowego dyrektora MDK Lubliniec? Zaskakująca decyzja Komisji Konkursowej!

Jak informowaliśmy w ostatnich dniach lipca, w ramach konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, swoje oferty złożyło ośmioro kandydatów. Wnioski przeszły weryfikację pod kątem spełnienia wymogów formalnych i w dniu 10 lipca odbyły się rozmowy kwalifikacyjne z czworgiem pretendentów wyłonionych w pierwszym etapie.

Jednak następnego dnia, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Lublińcu opublikowano komunikat, zgodnie z którym: “W toku naboru nie został wybrany kandydat do zatrudnienia”.

Jak czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez Burmistrza Miasta Lublińca, Edwarda Maniurę – nowego dyrektora Miejskiego Domu Kultury nie wyłoniono ze względu na:

“Brak osoby/osób, które uzyskałyby pozytywny wynik ze wszystkich etapów przeprowadzonego postępowania konkursowego”.

Tym samym wciąż nie wiemy kto zostanie następcą Agaty Woźniak – Rybki, która w ostatnich dniach maja tego roku, po 15 latach pracy, poinformowała o rezygnacji z funkcji dyrektora lublinieckiego MDK.

Wymogi dotyczące kandydatów: TUTAJ

  1. Zaskakująca? Dla kogo? Najpierw utajnione informacje o kandydatach, teraz brak decyzji. Nikogo, kto ma pojęcie w co się tu gra, nie zdziwi, kiedy dyrektor będzie swój, z nadania burmistrzowskiego, wyciągnięty z rękawa. W tym powiecie, czy w mieście, czy w gminach, tak właśnie to działa. 8 kandydatów i żaden się nie nadał do prowincjonalnego emdeku. Przesiew lepszy niż w narodowych instytucjach kultury.

    Odpowiedz
  2. Popisowo chce powiedzieć ,ze burmistrz nie miał obowiązku ogłoszenia konkursu!!! Mógł powołać „swojego” bez konkursu ale to trzeba wiedzieć …….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.