Czad – cichy zabójca. Zapraszamy na wykład!

Czad – cichy zabójca. Zapraszamy na wykład!

15 stycznia o godzinie 16:00 w Muzeum Edyty Stein w Lublińcu odbędzie się wykład dotyczący przyczyn i zwalczania zagrożeń w okresie grzewczym. Tematem przewodnim będzie niebezpieczny wpływ tlenku węgla, uwalnianego w procesie spalania.

Inicjatorem projektu jest Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lublińca. Członkowie Stowarzyszenia zwrócili się z prośbą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej o przeprowadzenie wykładu z zakresu bezpieczeństwa w sezonie grzewczym. Na pozytywną odpowiedź ze strony komendy nie trzeba było długo czekać – Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Po raz kolejny opowiemy o tym jak groźny może być czad oraz jakie działania mogą uchronić nas przed tzw. cichym zabójcą – powiedział st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP Lubliniec.

Od kilku lat specjaliści z lublinieckiej jednostki prowadzą aktywne działania profilaktyczne dotyczące m.in. niebezpieczeństw w sezonie grzewczym. Organizowane są spotkania w szkołach i przedszkolach, z jednoczesnym rozpowszechnianiem niezbędnych informacji w mediach. Zbliżający się wykład odzwierciedla również aktywność lublinieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Stowarzyszenie, działające od 11 marca 2008 roku, podejmuje wiele inicjatyw skierowanych nie tylko do osób starszych ale też do całej społeczności powiatu lublinieckiego.

Wykład w Muzeum Edyty Stein prowadzić będą: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Lubliniec, mł. bryg. Artur Szymanek, st. kpt. Wojciech Kwapień oraz Mistrz Kominiarski – Józef Niewiadomski. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.