Czarna seria wypadków na drogach powiatu trwa

Czarna seria wypadków na drogach powiatu trwa

W zeszłym tygodniu na drogach powiatu lublinieckiego w wypadkach drogowych zginęły kolejne dwie osoby. Tak czarnej serii na naszych drogach nie było już dawno. Jeszcze raz apelujemy o rozwagę i ostrożność nie tylko kierowców, ale i innych uczestników ruchu drogowego: pieszych i rowerzystów.

Pierwszy tragiczny wypadek wydarzył się w Sierakowie Śląskim 20 czerwca. Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po 4.00 na drodze krajowej nr 11. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki, samochód dostawczy marki Peugeot, na łuku drogi zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym. Śmierć na miejscu poniósł 34-letni kierowca peugeota, natomiast trzech pasażerów z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Droga była zablokowana ponad 4 godziny. Policjanci wyznaczyli objazdy. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Drugi wypadek wydarzył się 24 czerwca w Jawornicy na ulicy Głównej. Jadący z kierunku miejscowości Kochanowice rowerzysta, prawdopodobnie chcąc skręcić w lewo w drogę poprzeczną, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia 61- latek poniósł śmierć na miejscu. Kierujący skodą 18- sto latek , był trzeźwy, nie odniósł on żadnych obrażeń. Oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Jedną z hipotez będących na miejscu funkcjonariuszy, do zdarzenia mogło przyczynić się wysoka temperatura oraz oślepiające słońce. Nie mniej jednak o przyczynach tego wypadku będzie można powiedzieć dopiero po przeprowadzeniu wszystkich czynności przez lublinieckich śledczych.

Oprócz tego 21 czerwca w Kochanowicach w rejonie skrzyżowania ulic Częstochowskiej i Lublinieckiej, doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem, przewożącym młodzież z Lisowic i Pawonkowa. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca oplem astrą 30-latka, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu busowi i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Wyniki badań stanu trzeźwości kierujących wykazały, że byli trzeźwi. Busem podróżowało czternaścioro gimnazjalistów i dwóch opiekunów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do innego wypadku doszło również 20 czerwca około godziny 18:00 na łuku drogi krajowej nr 11, na pograniczu województw śląskiego i opolskiego. Według wstępnych ustaleń – jadący od strony Olesna samochód osobowy marki Skoda Felicia po wejściu w łuk zjechał na sąsiedni pas ruchu i uderzył w przód samochodu ciężarowego marki Renault, jadącego z kierunku Lublińca. W wyniku zderzenia pojazdów Skoda wpadła do przydrożnego rowu. Ranna została jedna osoba.

Przypomnijmy, że 8 czerwca w wypadku w Lublińcu zginął motocyklista, który zderzył się z koparko-ładowarką.

Oby ten tydzień jak i całe rozpoczynające się wakacje pozbawione były innych, tak tragicznych wiadomości.

Źródło: materiały własne, KPP Lubliniec, sierakowslaski.com

48-355347 48-353690 48-353691 48-353694 48-353724 48-353725 48-355346

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.