Czesław Majewski i “Śpiewające Fortepiany” – zapraszamy do Koszęcina!

Czesław Majewski i “Śpiewające Fortepiany” – zapraszamy do Koszęcina!

1 grudnia w Domu Kultury w Koszęcinie, odbędzie się Koncert Andrzejkowy “Śpiewające Fortepiany”. Gospodarzem wieczoru będzie Czesław Majewski, akompaniujący na fortepianie – znany z programu telewizyjnego o tej samej nazwie.

W Koszęcinie wystąpią również: Samina Olbrich (sopran), Ireneusz Miczka (baryton) oraz Adam Zając (skrzypce). 

Koncert, na który zapraszają Wójt Gminy Koszęcin oraz Dyrektor Domu Kultury, to muzyczne, przebojowe, rozśpiewane i roztańczone show w wykonaniu muzyków znanego szerokiej publiczności telewizyjnego programu rozrywkowego “Śpiewające fortepiany”.

Program obejmuje szeroki zakres muzyki instrumentalnej, klasyki, operetki, musicalu i piosenki, m.in.: „Bolero” Ravela, “Czardasz” V. Montiego, “Can-can” J. Offenbacha, „Marsz turecki” W. A. Mozarta, przeboje z operetek F. Lehara i E. Kalmana, melodie ze światowych musicali oraz ponadczasowe ballady i utwory rozrywkowe.

 * * *

Z pewnością, cennym doświadczeniem będzie spotkanie z Czesławem Majewskim (na zdjęciu: w środku). To uznany polski kompozytor, dyrygent, pianista i aktor. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz w programach muzycznych.

W latach 1963-1969 pracował w Radiu Łódź. Między 1966 a 1969 był również kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej. W latach 1974-1978 pracował jako dyrygent w warszawskim Teatrze Na Targówku, współpracował również ze Stołeczną Estradą. Pomiędzy 1978 i 1981 był kierownikiem muzycznym Teatru Komedia w Warszawie, a następnie (1981-1998) – Teatru Syrena. Był dyrygentem na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Współpracował m.in. z Violettą Villas.

Zapamiętaj: Dom Kultury w Koszęcinie, 1 grudnia – godz. 18:00. Bilet: 35 złotych (przedsprzedaż, informacje – tel.: 34/ 3576 104).

Zdjęcie: tvp.pl

  1. Tylko, że na zdjęciu nie ma P. Czesia tylko jest Janusz Tylman.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.