Członkowie oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Lublinieckiej rozmawiali o programie “Polski Ład” [OCM Kokotek]

Członkowie oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Lublinieckiej rozmawiali o programie “Polski Ład” [OCM Kokotek]

Na terenie Oblackiego Centrum NINIWA w lublinieckiej dzielnicy Kokotek odbyło się spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Lublinieckiej. Tematem przewodnim był program “Polski ład” – wielopłaszczyznowe rozwiązania, których celem ma być przywrócenie stabilizacji po osłabieniu państwa przez pandemię koronawirusa.

“Polski Ład” składa się z dziesięciu obszarów i dotyczy najważniejszych aspektów w życiu Polaków. To: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska-nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Najwyższy czas uruchomić strategię, która pozwoli nam dokonać przełomu i odzyskać to, co odebrał nam wirus – poczucie stabilizacji i pewną przyszłość dla naszych dzieci. Dlatego czas na Polski Ład – kompleksową strategię przezwyciężenia skutków pandemii. To nasz plan gospodarczej odbudowy – czytamy na oficjalnej stronie PiS.

Uczestnicy spotkania zgodnie wskazywali na dużą potrzebę wdrożenia rządowych rozwiązań. Przy okazji docenili wyjątkowość Oblackiego Centrum Młodzieży – Miejsce polecamy wszystkim z całego serca. Oblacka Przystań na Kokotku oferuje świetną atmosferę i niesamowity widok na Staw Posmyk – podkreślił w portalu społecznościowym Facebook organizator panelu, poseł Ziemi Lublinieckiej – Andrzej Gawron – Kokotek o tej porze roku jest po prostu piękny. Byłem zauroczony – przyznał Łukasz Mikulski, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość Rady Miejskiej w Lublińcu.

Oblackie Centrum Młodzieży jest ośrodkiem rekolekcyjnym, a w szczególności centrum spotkań Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA. Odbywa się tutaj większość rekolekcji NINIWY, stąd wyruszają wyprawy rowerowe i piesze. Także tutaj odbywa się Festiwal Życia. OCM, położone w urokliwej dzielnicy Lublińca, jest otwarte przez cały rok, gości wiele osób i grup rekolekcyjnych. Znajduje się tutaj 200 miejsc noclegowych, sala jadalna i bankietowa, sala konferencyjna oraz salki spotkań i obiekty rekreacyjne.

Oficjalna strona Oblackiego Centrum NINIWA: TUTAJ

Zdjęcia: Andrzej Gawron, Poseł na Sejm RP [Facebook]

 1. Ze zdjęć ilustrujących spotkanie, można wnosić, że Polski Ład dotyczy osób starszych. Gdzie są ludzie młodzi, aktywni zawodowo, będący aktualnie rodzicami małych i dorastających dzieci? Czy takie spotkanie musiało zaistnieć akurat na Kokotku?

  Odpowiedz
 2. Na zdjęciach widać tylko członków i sympatyków PiS, a gdzie reszta obywateli- spotkanie w ukryciu bez zbędnych i trudnych pytań?

  Odpowiedz
 3. janko – to jest lektorat PiS. Wystarczy dać – nic nie trzeba robić. Wystarczy się wczytać w ten “ład” i tak kolorowo już nie jest.

  Odpowiedz
  • Żeby było jasne, nie jestem zwolennikiem p. Tuska, bo przez niego i Jemu podobnych pracowałem o cały rok dłużej. Dopiero PIS ,,odkręcił,, tę sytuację i mogłem przejść na emeryturę. Poza tym ostatnio, tak uważam jest dużo lepiej.
   Nie akceptuję jednak, metod pracy p. Posła Gawrona, po cichutku i gdzieś tam na Kokotku.

   Odpowiedz
 4. Po zdjęciach widać sympatyków tego chorego klanu. Niestety to nie jest partia dla ludzi aktywnych, chcących czegoś od życia. To partia dla ludzi bez ambicji, w jesieni życia, chcących za darmo.

  Odpowiedz
 5. Kwiat polskiej młodzieży 😉

  Za ten kroczący aparthaid sanitarny i szalejącą inflację, która zjada świadczenia socjalne faworyzujące nieaktywnych zawodowo także sfinansowane z m.in. z moich cieżko zarobionych pieniążków nigdy nie zagłosuje na tych katosocjalistów !

  Odpowiedz
 6. To spotkanie to wstyd i porażka , tak bywa jak Poseł ogranicza się tylko do zaproszenia swoich najbliższych wyznawców – jak widać jest ich coraz mniej !

  Odpowiedz
 7. Jaka propozycja tego ładu jest dla obywateli RP pracujących z 20 – 25 letnim stażem pracy czy pracowników w wieku 50 – 55 lat ???

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.