LUBLINIECKI.PL – Biuletyn nr 4 [pobierz]

LUBLINIECKI.PL – Biuletyn nr 4 [pobierz]

W kolejnym wydaniu periodyku Lubliniecki.pl przypomnimy o ważniejszych wydarzeniach odnotowanych w ostatnich tygodniach na terenie naszego powiatu.

Nawiążemy również do przesądów związanych z rozpoczęciem nowego roku.

Bezpłatna wersja papierowa dostępna będzie w Urzędach Gmin. Poniżej zamieszczamy również link do elektronicznej wersji czwartego numeru. 

Uwaga mieszkańcy Lublińca. Ze względu na to, że Urząd Miejski nie wyraził zgody na dostarczenie gazety, periodyk dostępny będzie jedynie w LUBITECE oraz w “Galerii pod Glinianym Aniołem” przy Miejskim Domu Kultury.

Zgodnie z tradycją, w czwartym wydaniu zajrzymy do każdego samorządu, a także przybliżymy zagadnienia dotyczące całego powiatu lublinieckiego. Nowy numer otworzą życzenia świąteczne, które naszym Czytelnikom i mieszkańcom powiatu złożyli przedstawiciele wszystkich gmin za wyjątkiem władz Miasta Lublińca, które odmówiły nadesłania życzeń.

Na kolejnych stronach przedstawimy szczegóły dotyczące ostatniego rozdania dofinansowań w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przybliżymy również ważne informacje dotyczące procedury przeprowadzania testów na obecność wirusa Sars-Cov-2 w lublinieckim SP ZOZ. To również informacje o policyjnych działaniach dotyczących wsparcia dla osób bezdomnych na terenie powiatu lublinieckiego.

Jeśli chodzi o poszczególne gminy – przypomnimy o akcji charytatywnej w Boronowie, prestiżowym wyróżnieniu dla sołectwa Zborowskie (gm. Ciasna), nowej inwestycji w Ośrodku Wychowawczym w Herbach, modernizacji zabytkowej gorzelni w Kochcicach (gm. Kochanowice), rozbudowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rusinowicach (gm. Koszęcin), kolejnych działaniach Miasta Lublińca w sprawie budowy nowego basenu oraz o otwarciu wybiegu dla psów na lublinieckim “Manhattanie”. Piszemy także o nowym samochodzie ratowniczo – gaśniczym w Łagiewnikach Wielkich (gm. Pawonków) oraz o budowie nowych sali gimnastycznych w gminie Woźniki.

Opowiemy także o sylwestrowych i noworocznych przesądach.

WERSJA ELEKTRONICZNA: TUTAJ [pdf]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.