Czy dojdzie do debaty? Mikulski zaproponował termin Maniurze!

Czy dojdzie do debaty? Mikulski zaproponował termin Maniurze!

W poniedziałek Łukasz Mikulski, kontrkandydat Edwarda Maniury w wyborach na urząd Burmistrza Lublińca, ogłosił, że zaprasza obecnego włodarza miasta do udziału w bezpośredniej debacie, wskazując przy tym konkretny termin spotkania. Pierwszą propozycję Burmistrz Maniura usłyszał już w czwartek, kiedy w towarzystwie ludzi z najbliższego otoczenia, nieoczekiwanie wszedł na spotkanie wyborcze Mikulskiego z mieszkańcami Steblowa.

Łukasz Mikulski, który spotykał się ze społecznością tej dzielnicy Lublińca, uciął chaotyczną dyskusję z grupą zwolenników Burmistrza i zaprosił Edwarda Maniurę do starcia w bezpośredniej debacie – Dostosuję się do każdego terminu – mówił kandydat Prawa i Sprawiedliwości na lublinieckim Steblowie. Pomimo początkowego wahania Burmistrz przyjął propozycję. Do poniedziałku Mikulski czekał na datę, którą mógł wskazać oponent… jednak nie otrzymał żadnej informacji z obozu Maniury.  Zgodnie z czwartkową zapowiedzią Mikulski postanowił więc zaproponować Burmistrzowi termin spotkania!

Oczekiwania mieszkańców naszego miasta w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi są jednoznaczne i zbieżne z podjętym przez Pana zobowiązaniem na moim spotkaniu z mieszkańcami Steblowa w dniu 4 października – czytamy w Liście Otwartym – Zwyczaj nakazuje przeprowadzenie debaty pomiędzy kandydatami ubiegającymi się o urząd burmistrza, dlatego też rzuciłem Panu rękawicę a Pan, co trzeba przyznać, honorowo ją podniósł. Nie rozumiem zatem, dlaczego do dnia dzisiejszego nie wyznaczył Pan miejsca debaty oraz jej terminu? – pyta Mikulski.

Pretendent do objęcia stanowiska Burmistrza Lublińca wyznaczył termin debaty przedwyborczej na najbliższą sobotę (13 października) o godzinie 16:00, w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu – Liczę, że jako obecny włodarz miasta podejmie się pan organizacji spotkania w MDK – kończy Łukasz Mikulski, który zaznaczył, że jest skłonny dostosować się do innego terminu zasugerowanego przez Burmistrza. Trwa oczekiwanie na odpowiedź Edwarda Maniury.

Zdjęcie: dziennikzachodni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.