DEBIUT JAK MARZENIE. Juniorzy Młodsi Tajfunu Harbułtowice czwartą drużyną w Polsce!

DEBIUT JAK MARZENIE. Juniorzy Młodsi Tajfunu Harbułtowice czwartą drużyną w Polsce!

To niewątpliwie wielki sukces i jedno z najważniejszych osiągnięć piłkarzy ręcznych Tajfunu Harbułtowice – nasi szczypiorniści wywalczyli znakomite czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej plażowej. Finałowy turniej rozegrano w miniony weekend w Sulejowie [woj. łódzkie]

Przepustką do decydujących rozgrywek były udane występy w dwóch turniejach rozegranych na szczeblu wojewódzkim oraz w półfinałach. Awans do finałów był ogromnym zaskoczeniem dla obserwatorów i z pewnością dla… samych zawodników Tajfunu, którzy po raz pierwszy w sześcioletniej historii klubu zamienili parkiet na piaszczyste boisko! 

Startując jako jedna z 67 drużyn nawet przez myśl nam nie przeszło, że zagramy o medale. Nie mieliśmy doświadczenia, ale za to mieliśmy boisko trawiaste, bramki i piłki. Po kilku tygodniach przeszliśmy na piasek i zagraliśmy w Mistrzostwach Śląska. Zostaliśmy drugą drużyną w regionie i dostąpiliśmy zaszczytu reprezentowania województwa w półfinale Mistrzostw Polski. Tam byliśmy bezkonkurencyjni, wygrywając mecze z drużynami z Opola, Chrzanowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Mysłowic – podkreśla szkoleniowiec Tajfunu Harbułtowice, Jakub Olczyk.

Dobra passa trwała również w pierwszej fazie finałów w Sulejowie. W rywalizacji grupowej Tajfun wywalczył awans do strefy medalowej po wygranej 2:0 z MKS’em Grudziądz, porażce 1:2 z Anilaną Łódź i wygranej 2:0 z MKS’em Mazur Sierpc (obrońca tytułu!). W półfinale podopieczni Jakuba Olczyka natrafili na drużynę Autoinwest SAS Gdańsk Artura Siódmiaka, prowadzoną przez trenera reprezentacji Polski do lat 17 Emila Kożuchowskiego. Dopiero tutaj zawodnicy z Harbułtowic musieli uznać wyższość przeciwnika – Zabrakło szczęścia i doświadczenia. Faworyt imprezy zagrał później w finale, zwyciężając 2:0 z ekipą MKS’u Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, nie tracąc w turnieju ani jednego seta – podkreślił J. Olczyk.

W starciu o brąz Tajfun Harbułtowice zmierzył się z Anilaną Łódź, z którą wcześniej mierzył się w fazie grupowej – Po porażce w pierwszym secie byliśmy zawiedzeni ale nie poddaliśmy się. Jeszcze na 3 minuty przed końcem drugiego seta prowadziliśmy trzema bramkami i… zabrakło zimnej głowy – przyznał szkoleniowiec Tajfunu. Ostatecznie Anilana zwyciężyła 2:0 i to zawodnicy z Łodzi zgarnęli brązowe medale. Tajfun wrócił do domu z czwartą pozycją w Polsce.

W momencie rozpoczęcia finałów taki wynik bralibyśmy w ciemno, ale my naprawdę byliśmy rozczarowani. Pewnie musi minąć kilka dni żebyśmy się cieszyli w pełni – stwierdził szkoleniowiec naszych szczypiornistów, dziękując kibicom, rodzinom oraz instytucjom wspierającym przygotowania do wszystkich turniejów – Największe podziękowania należą się zawodnikom. To ich wysiłek i zaangażowanie sprawiły, że mogliśmy przeżyć tak wspaniałą przygodę – dodał Jakub Olczyk.

Pora na UKS Pawonków!

Do finałowego turnieju o Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej przygotowują się Juniorki Młodsze UKS’u Pawonków – to kolejny klub z terenu powiatu lublinieckiego, który znakomicie spisał się w rozgrywkach wojewódzkich. Szczypiornistki z Pawonkowa zagrają w Sulejowie o najwyższe laury w dniach 19-20 sierpnia. Wiemy już, że w fazie grupowej zawodniczki UKS’u zagrają z MKS’em Ochota, KPR Kobierzyce i Pyrkami Poznań. Rezultaty można śledzić na profilu UKS’u w portalu społecznościowym Facebook – TUTAJ

Więcej o Tajfunie HarbułtowiceTUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.