Dla miłośników tańca, dla dzieci z Ukrainy, dla seniorów. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do udziału w nowych zajęciach

Dla miłośników tańca, dla dzieci z Ukrainy, dla seniorów. Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do udziału w nowych zajęciach

Miejski Dom Kultury w Lublińcu – naszpikowany wieloma propozycjami skierowanymi do mieszkańców w każdym wieku – regularnie poszerza zakres swoich działań. 

Wraz z nowym rokiem szkolnym placówka wznawia dotychczasowe spotkania w sekcjach artystycznych. Pojawiły się jednak nowe zajęcia, m.in. dla dorosłych, par i seniorów!

Zatańcz z doświadczonym choreografem

Taniec współczesny to zajęcia przeznaczone dla osób od 13 roku życia. Obejmują podstawy tańca współczesnego, czyli świadome budowanie postawy ciała, ćwiczenie techniki, naukę choreografii oraz intensywną praktykę improwizacyjną – “Ruchowe odstresowywanie” to propozycja dla dorosłych, która pozwala obniżyć stres, nawiązać kontakt z własnym ciałem poprzez rozmaite ćwiczenia ruchowo-improwizacyjne z elementami tańca współczesnego. Od uczestników nie wymaga się doświadczenia ani zaawansowanej sprawności ruchowej – podkreśla Karolina Kwaśniewska-Maroń z MDK Lubliniec.

Zajęcia poprowadzi Szymon Michlewicz-Sowa, aktor, choreograf i pedagog tańca oraz ruchu. Ukończył studia na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracuje z aktorami Teatru po Pracy. Stworzył choreografie i ruch sceniczny do 15. spektakli w całej Polsce. Spektakl “Szekspir: makieta”, w którym wcielił się w rolę Hamleta, zdobył Nagrodę Publiczności oraz Pierwszą Honorową Nagrodę OFF na 25. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. W 2021 roku zagrał rolę Młodzieńca w teatrze telewizji TVP “Stara kobieta wysiaduje” w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Zapisy na zajęcia odbywają się drogą mailową pod adresem: kino@mdk.lubliniec.pl – zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, wiek, nr telefonu. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców Lublińca.

Dla dzieci z Ukrainy

W nowym roku szkolnym MDK przygotował propozycję dla dzieci z Ukrainy, które zamieszkują Lubliniec. Nowe zajęcia muzyczno-teatralne prowadzi Natalia Denysiuk, absolwentka kierunku „Kultura i sztuka” na Wołyńskim Uniwersytecie Narodowym Ukrainy im. Łesi Ukrainki. Uczestnicy mogą próbować swoich sił w różnych technikach muzycznych i teatralnych, uczą się emisji głosu, malują, rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim integrują się ze sobą.

Dla seniorów!

Miejski Dom Kultury nie zapomina również o seniorach. Dla nich przewidziano zajęcia pod nazwą “Gimnastyka dla seniora” z Agnieszką Kondracką. Ich uśmiechy po skończonym treningu wskazują, że tego właśnie było trzeba, aby zadbać o swoje zdrowie i dobrą kondycję.

– To dla nas wielka radość, patrzeć, gdy młodzi ludzie z odwagą sięgają po swoje marzenia i realizują pasje pod skrzydłami Miejskiego Domu Kultury. Jak widać, w naszym MDK ciągle coś się dzieje, ale właśnie to kochamy w nim najbardziej – podkreśla Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK, która w imieniu całej kadry zaprasza do udziału w zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.