“DNI LUBLIŃCA” NIE BĘDZIE! Burmistrz Miasta wyjaśnia decyzję w odpowiedzi na list mieszkanki

“DNI LUBLIŃCA” NIE BĘDZIE! Burmistrz Miasta wyjaśnia decyzję w odpowiedzi na list mieszkanki

Według zapowiedzi Burmistrza Edwarda Maniury, zamieszczonej na stronie Urzędu Miejskiego, w tym roku Miasto rezygnuje z organizacji corocznych Dni Lublińca.

Aktualnie dochody miasta zostały znacznie ograniczone – szczególnie istotny dla nas jest spadek dochodów z podatku PIT, który według szacunków wyliczonych dla miasta wielkości Lublińca jest już mniejszy o blisko 10 mln złotych, nie wspomnę już o inflacji i innych wzrastających kosztach realizacji naszych podstawowych zadań, chociażby kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi (miasto dopłaciło do systemu tylko w samym 2022 roku ponad 1 mln zł)

– wyjaśnia Burmistrz Miasta Lublińca odpowiadając na zapytanie jednej z mieszkanek w rubryce “Pytania do Burmistrza” aktualizowanej na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego.

Miejski Dom Kultury i Urząd Miejski nie dysponują dodatkowymi środkami na zorganizowanie Dni Lublińca 2023 – dodał Burmistrz – W obecnych realiach przewidywany koszt zorganizowania takiego wydarzenia wyniósłby co najmniej 0,5 mln zł, dlatego w tym roku podjąłem decyzję o nieorganizowaniu Dni Lublińca – potwierdził Edward Maniura.

Jak wygląda sytuacja w innych samorządach? Gwiazdą trzydniowych Dni Olesna (28-30 lipca) będzie “Cleo”. W Oleśnie wystąpi również znany Kabaret “Czesuaf”. Gwiazdami trzydniowych Dni Ziemi Woźnickiej, zaplanowanych w ostatni weekend sierpnia, będą Andrzej “Piasek” Piaseczny oraz zespół B.R.O. 

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku władze Lublińca podjęły decyzję o rezygnacji z uruchomienia lodowiska na terenie Bulwaru Grotowskiego, ograniczenia bożonarodzeniowych iluminacji oraz wyłączeniu oświetlenia w niektórych punktach miasta. Decyzja ta podyktowana “oszczędnościami w zużyciu energii” argumentowała wiceburmistrz Lublińca, Anna Jonczyk – Drzymała na profilu prowadzonym o portalu społecznościowym Facebook.


Źródło: lubliniec.eu/pytania-do-burmistrza

Zdjęcie powyżej: Mateusz Zawadka [arch. 2022]

Czytaj również [arch. 12/2022]

LUBLINIEC: ZIMA BEZ LODOWISKA. Rodzic o decyzji politycznej. Burmistrz o ustawowych oszczędnościach

 1. Zrezygnujcie z budowy wiaduktu i po temacie on w życiu się nie załamię

  Odpowiedz
 2. Brawo Panie Burmistrzu po co wydawać fundusze na jakieś chore festyny jak lepiej wydawać na ideologie LGBT, programy szkoleniowe dzieci transpłciowe, spotkania o ideologii aborcyjnej. Programy ideologiczne o podłożu lewicowo-liberalnym są o wiele bardziej wartościowe niż jakaś tam tradycja Miasta Lublińca.

  Odpowiedz
 3. Oba powyższe wpisy świadczą jedynie o głupocie komentujących. Miasto nie ma nic wspólnego z remontem wiaduktu i nie wydało ani grosza na działania wskazane przez niejaką Sylwię…Lubliniec nie jest samorządem przyjaznym pisowni więc jest duszony finansowo – taka prawda

  Odpowiedz
 4. Panie Adamie śp. ks. Józef Tischner mówił, że „istnieją trzy rodzaje prowdy: świento prowda, tyz prowda i gówno prowda”
  Proszę sprawdzić wszystkie wpływy budżetu za kolejne lata w Lublińcu, potem głosić objawioną prawdę.

  Odpowiedz
 5. To teraz to już w ogóle mdk nie będzie się miał czym zajmować poza kinem.

  Odpowiedz
 6. Odnoszę wrażenie że ta obecna władza bardzo nie lubi Polski, Lublińca, tradycji. Na sto lat RP zero obchodów, flagi były wywieszone tylko na Urzędzie, choinki na rynku nie było teraz brak Dni Lublińca.

  Odpowiedz
 7. Panie Kamilu !

  Jest zupełnie odwrotnie. Władza naszego miasta nie znosi władzy i Państwa i zawsze sabotuje. To nie pierwszy raz. Każdorazowo “z automatu” nie ma tych samych “piniędzy”

  Odpowiedz
 8. Przecież wszem i wobec wiadomo że burmistrz i jego świta są z partii niebieskich(PO) i specjalnie blokują wszystko co się da a budrzet miasta jest 2 krotnie większy jak w poprzednim roku

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.