Dodatkowe środki na inwestycje w powiecie lublinieckim. Poseł Gawron: “Pragnę przekazać państwu doskonałe wiadomości”

Dodatkowe środki na inwestycje w powiecie lublinieckim. Poseł Gawron: “Pragnę przekazać państwu doskonałe wiadomości”

Pragnę przekazać państwu doskonałe wiadomości w związku z pozyskaniem dodatkowych środków na rozwój Ziemi Lublinieckiej z Funduszu Inwestycji Lokalnych – czytamy w komunikacie prasowym posła Andrzeja Gawrona, przekazanym do lokalnych mediów.

Jako członek Sejmowej Komisji ds. Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej od początku byłem zaangażowany w prace nad projektem, ściśle współpracując z administracją rządową. Dziś możemy cieszyć się z przekazania dodatkowych środków na inwestycje, które będą blisko nas wszystkich – to inwestycje w infrastrukturę, z której jako mieszkańcy Ziemi Lublinieckiej będziemy wspólnie korzystać. Według uzyskanych przeze mnie informacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do nas ponad 4,5 mln zł, które będą z pożytkiem wykorzystane. FIL, to także szansa na ożywienie lokalnych firm i maksymalizację korzyści z wykorzystanych już środków – podkreśla poseł Gawron.

Parlamentarzysta poinformował, że środki zostały przyznane na następujące zadania:

 • Wymiana źródła ciepła wraz z montażem paneli fotowoltaicznych w Zespole szkolno-przedszkolnym w Kochcicach. Wartość dofinansowania: 1,5 mln
 • Zwiększenie bezpieczeństwa dzieci związanego z COVID-19 poprzez rozbudowę i przebudowę części istniejącej szkoły w Lubecku na przedszkole publiczne wraz z termomodernizacją”. Wartość dofinansowania: 2,5 mln zł
 • Adaptacja części nieużytkowanego przyziemia na Aptekę Szpitalną w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu przy ul. Grunwaldzkiej 9. SPZOZ w Lublińcu. Wartość dofinansowania: 550 tyś zł

Łącznie w obydwu turach programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do naszych gmin i powiatu trafiło ponad 20 milionów złotych – dodał poseł. Dp województwa śląskiego trafi ponad 1,2 mld złotych, w tym 531 695 686,35 zł w ramach części wnioskowej.

zdjęcie: archiwum

 1. Szanowny Panie Posle,kazde srodki trafiajace do Naszych Gmin ciesza ale rzeczywistosc jest zupelnie inna.Opierajac sie wylacznie na wyliczeniach matematycznych Gminy Naszego Powiatu powinny dostac conajmniej 24 mln zl,a nie o 4 mln mniej.Lubliniec w tym roku z inwestycji do budzetu panstwa odprowadzi okolo 11 mln podatku od towarow i uslug.Wlasnie otrzymalismy wczoraj informacje z Min.Finansow ze tegoroczne nasze udzialy w podatku PIT beda mniejsze o ponad 1 mln zlotych.Nowe zadania ktore musimy realizowac w wyniku uchwalonych ustaw to nowe wydatki bez pokrycia w budzecie.Przekazywanie nowych zadan przez Rzad do Samorzadu bez srodkow przypomne ,ze jest niezgodne z obowiazujaca Konstytucja RP.O subwencji oswiatowej nie wspomne bo w tej sprawie napisalem do Pana Posla list.To ostatnie rozdanie srodkow “Naszych podatnikow” przez Rzad pokazuje w ktora strone zmierza POLSKI SZAMORZAD.Podzial srodkow z ktorych cieszy sie Pan Posel /ja tez bym sie cieszyl bo jako posel zalatwil dla swojej Gminy 2 z 3 przyznanych dofinansowan/ mysle ,ze nie ciesza innych.W naszym powiecie jest 8 gmin z czego tylko jedna uzyskala dofinansowanie swoich projektow.Lubliniec zlozyl 9 wnioskow.Szanowny Panie Posle a teraz na koniec czysta matematyka :Rzad podzielil 6 mld zl. W Naszym pieknym Kraju zyje ok.38 mln mieszkancow.W Naszym Powiecie zyje 79 tys.mieszkancow wiec z tych wyliczen wynika ,ze nalezy sie Nam nie 4,5 mln zl a 12,5 mln.zl.Pozdrawiam Edward Maniura burmistrz Lublinca.Zdrowych Swiat.

  Odpowiedz
  • wow Pan Burmistrz na forum portalu powiatowego i to w charakterze komentujacego. No i jak teraz napisać że może i dotacje były by bogatsze gdyby zarządzający miałem ( burmistrz i radni) mniej czasu poświęcali na politykę a więcej na dbanie o interesy miasta i jego mieszkańców. W końcu po to żeśmy ich wybierali.

   Odpowiedz
   • Pani Agato to ostatni komentarz w tej sprawie.Prawie wszystkie Gminy naszego powiatu sa oburzone takim podzialem srodkow bo to nie sa pieniadze Rzadu tylko polskiego podatnika.Prosze porownac ile dostaly gminy w sasiednich powiatach to Pani mysle zmieni punkt widzenia.Niech sie Pani nie martwi bo kolejne 4 miliony uzyskalem dla naszych mieszkancow./dotacji/.Ale o tym moze jutro!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
   • Pani Agato, burmistrz i rada to najlepsze co się mogło nam przydarzyć! Co roku dziękuje na Jasnej Górze za takie władze. Inne miasta nie mają tyle szczęścia do włodarzy. Bóg zapłać

    Odpowiedz
 2. ..a ja dziękuję Posłowi Gawronowi za dobre wiadomości.Każdy pozyskany grosz się liczy. Nigdy wszystkich się nie zadowoli.Wychodzę z założenia, że Rząd rządzi w kraju, a Burmistrz w swoim mieście,a te wszystkie liczby i wywody Pana Edwarda w stylu” w którą stronę zmierza POLSKI SAMORZĄD” TO CZYSTA POLITYKA.Posłowi Gawronowi życzę dalszej owocnej pracy, a burmistrzowi wygranych przyszłych wyborów.

  Odpowiedz
 3. Panie Burmistrzu. Dlaczego pan nie komentował kiedy Lubliniec otrzymał 6 milionów? A dlaczego pan krytykuje głośno jak Lubliniec nie dostał nic? To jest trochę nie w porządku. Nie można mieć wszystkiego ale trzeba też docenić, że coś się dostało. Czy Platforma Obywatelska, w której pan był, dała kiedykolwiek Lublińcowi 6 milionów? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Rząd, żeby komuś dać, musi komuś zabrać. Komu? Nam!
   70% Polaków nie rozumie, że rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy. 60% Polaków uważa, że nie płaci żadnych podatków.
   Ja wolę żeby rząd mi nie zabierał. Tylko tyle.
   4 miliony dostały Kochanowice. 550 tys. powiat. I tyle. To ma być “rozwój ziemi lublinieckiej”??? ORLEN lekką ręką wyrzucił 120 milionów na zakup niszowych gazet. Sasin przepie…ł 70 milionów i jeszcze ma czelność chwalić się tym na swoim profilu na Tweeterze…

   Odpowiedz
 4. Szanowny Panie Burmistrzu zgadzam się, każde środki pozyskane do gminy cieszą. Nie tak dawno, bo dnia 4 września wpłynęło na konto Urzędu ponad 6 mln zł. właśnie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jeżeli chce się Pan porównywać z sąsiednimi powiatami to proszę np. porównać ile odtworzono linii autobusowych korzystając z dotacji Wojewody – każdy z nas pracuje, aby w możliwie najlepszy sposób wykonywać swoje obowiązki i jeżeli tak jak Pan deklaruje pozyska dodatkowe środki to będę pierwszym, który Panu pogratuluje. Pozdrawiam Andrzej Gawron – dobrych Świąt Bożego Narodzenia dla Pana i wszystkich czytelników portalu lubliniecki.pl

  Odpowiedz
 5. Spytam retorycznie: kiedy rządzący nie dysponowali tylko tym co uzyskali od rządzonych. Proponuję Pana Edwarda ogłosić ODKRYWCĄ ROKU. Wielu cieszy kiedy sąsiad ma się gorzej, a kiedy sąsiadowi lepiej to podnosi larum i węszy spisek.Proponuję Panu Edwardowi jeszcze tytuł: SĄSIAD ROKU.

  Odpowiedz
 6. “70% Polaków nie rozumie, że rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy ” “60%Polaków uważa, że nie płaci żadnych podatków” -skąd takie informacje? Naprawdę “kilku gwiazdkowy” sądzi, że Polacy tacy nie kumaci jak on sam? A jeszcze tak dla przypomniena – Kochanowice leżą w pow lublinieckim ? Straszny bełkot okraszony wulgaryzmem. “I tyle????

  Odpowiedz
 7. 6 milionów dla LUBLIŃCA – wtedy było cicho, bo kasę dał PIS.
  Zero dla Lublińca – trzeba zrobić awanturę, że PIS jest brzydki.
  Takie jest myślenie w prowincjonalnym Lublińcu. Nie dziwię się że nie chce was ani Częstochowa ani Śląsk

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.