Droniowice bez sprawnej komunikacji zbiorowej. Poseł Gawron rozmawiał z mieszkańcami.

Droniowice bez sprawnej komunikacji zbiorowej. Poseł Gawron rozmawiał z mieszkańcami.

W niedzielę, Poseł Ziemi Lublinieckiej Andrzej Gawron, spotkał się z mieszkańcami Gminy Kochanowice. Dyskusję z parlamentarzystą zorganizowano w Wiejskim Domu Spotkań w Droniowicach. 

Najważniejszą kwestią podnoszoną przez mieszkańców Droniowic i okolicznych sołectw, była sprawa transportu publicznego na terenie powiatu lublinieckiego. Borykają się oni z wykluczeniem komunikacyjnym – Mam nadzieję, że dopłaty do przewozów, nad którymi aktualnie pracujemy, pozwolą znaleźć rozwiązanie tego problemu – mówił Poseł Andrzej Gawron, dodając, że na usprawnienie transportu na terenie Ziemi Lublinieckiej, może wpłynąć przystąpienie samorządów do Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

W trakcie niedzielnego spotkania omówiono również kwestie związane z 13 emeryturą oraz 500 + na pierwsze dziecko.
Cieszę się, że Gmina Kochanowice wyraziła chęć przystąpienia do programu Mieszkanie Plus. Według zapewnień Wójta Gminy, Ireneusza Czecha, trwają prace nad zbadaniem zapotrzebowania na nowe mieszkania – poinformował Poseł. W Droniowicach poruszono zagadnienia związane z programem Czyste Powietrze. Program jest inicjatywą długoletnią. W kontekście wymiany źródeł ciepła, w okresie do 3 lat ma rozpocząć się gazyfikacja Kochanowic.

Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na spotkanie i rozmowę.  Będę informował o następnych planowanych spotkaniach – zapowiedział Poseł Andrzej Gawron na swoim profilu w portalu Facebook.

Zdjęcie: Andrzej Gawron, Facebook.

  1. może Pan poseł podsumował by swoją kadencję w internecie i poinformowałby co zrobił dla mieszkańców powiatu, poza zatrzymaniem handlowym wszystkich pociągów na stacji Lubliniec.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.