Droniowice. “Pogodejmy przi bonkawie i kołoczu”. Zapraszamy na potkanie z Grażyną Bułką.

Droniowice. “Pogodejmy przi bonkawie i kołoczu”. Zapraszamy na potkanie z Grażyną Bułką.

Już w najbliższy czwartek (30.05.), o godzinie 17:00 w Domu Spotkań w Droniowicach, odbędzie się spotkanie z Grażyną Bułką, aktorką Teatru Śląskiego i Teatru Korez w Katowicach.

Organizatorem spotkania jest Krąg Przyjaciół Zapomnianej Historii, działający przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji Kochanowicach – Pogodomy se z richtig fajnom babkom o blank ważnych sprawach – zapowiadają twórcy przedsięwzięcia na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook.

Grażyna Bułka od roku 1982 do roku 1984, jako adept, związana była z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. W latach 1985-2014 grała w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Od roku 2014 związana jest z Teatrem Śląskim w Katowicach. Współpracuje również z katowickim Teatrem Korez.

W roku 2005 otrzymała Złotą Maskę za rolę Świętkowej w przedstawieniu “Cholonek, czyli Pan Bóg z gliny Janoscha” w Teatrze Korez. Kolejną Złotą Maskę otrzymała w roku 2009 za najlepszą rolę kobiecą w spektaklu “Napis”. W tym samym roku została laureatką nagrody “Ikar” przyznawanej przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia kulturalne. Zwyciężyła w plebiscycie Hanys Roku 2016.

W 2017 roku do kolekcji wyróżnień Grażyny Bułki trafiła trzecia Złota Maska za rolę w monodramie „Mianujom mie Hanka”. 25 kwietnia spektakl obejrzeli widzowie w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Organizatorem wydarzenia, przygotowanego przy współpracy z MDK, było lublinieckie Koło Związku Górnośląskiego.

Tym razem Grażyna Bułka odwiedzi Droniowice – serdecznie zapraszamy w czwartek, godzinie 17:00, do Domu Spotkań, przy ulicy Polnej 1.

Polecamy również profil Kręgu Przyjaciół Zapomnianej Historii w portalu Facebook. Znajdziecie tu interesujące zdjęcia i ciekawostki dotyczące historii powiatu lublinieckiego. Link – TUTAJ.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.