Drżyjcie “nieuczciwi palacze”! Miasto Lubliniec zamierza zakupić drona badającego skład dymu z kominów

Drżyjcie “nieuczciwi palacze”! Miasto Lubliniec zamierza zakupić drona badającego skład dymu z kominów

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Lublińcu opublikowano ogłoszenie o zamówieniu na dostawę drona wyposażonego w kamery i system teledetekcyjny badający skład dymu z kominów!

Jeśli postępowanie zakończy się po myśli władz miasta, najbliższy sezon grzewczy może okazać się “niełatwy” dla tych mieszkańców, którzy do tej pory… wrzucali do swoich pieców nieodpowiednie materiały.

Jak czytamy na stronach lublinieckiego magistratu, przedmiotem zamówienia jest dostawa bezzałogowego statku powietrznego (drona) oraz dostawa dodatkowego wyposażenia w postaci kamery termowizyjnej i urządzenia pomiarowego do badania jakości powietrza wraz z niezbędnymi sensorami/czujnikami, a więc systememu detekcyjnego badającego skład dymu z kominów wraz z oprogramowaniem.

W postępowaniu zawarto również certyfikowaną usługę szkoleniową wraz z organizacją egzaminu państwowego dla czterech pracowników Zamawiającego (Urzędu Miejskiego).

Czy Miastu Lubliniec uda się zakupić drona? O tym dowiemy się w ostatnich dniach sierpnia.

Jak wynika z art. 191 ustawy o odpadach: “Kto (…) termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”. Kary mogą się sięgać nawet do 5 tysięcy złotych lub 30 dni aresztu. O wymiarze kary decydują sądy. 

Czytaj również [02.2023]

Gmina Woźniki: Drony będą badać jakość spalin wydostających się z kominów!

  1. I bardzo dobrze! Niech karzą tych *******!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.