Duża inwestycja w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym? ZAGŁOSUJ i wspomóż działanie lublinieckiej placówki

Duża inwestycja w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym? ZAGŁOSUJ i wspomóż działanie lublinieckiej placówki

Trwa głosowanie w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu zaplanował zadania do realizacji w ramach tegorocznej edycji projektu pt. ”Zielona enklawa – projekt zagospodarowania obszaru zielonego na trenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu”.

Celem planowanej inwestycji jest modernizacja terenu stanowiącego część parku Szpitala, składającego się z drogi dojazdowej dla karetek i samochodów, będącej jednocześnie drogą użytkowaną przez pieszych kierujących się m. in. do budynku pracowni diagnostycznych Szpitala.

Realizacja projektu jest bardzo ważna zarówno dla pracowników, pacjentów, rodzin odwiedzających pacjentów oraz osób korzystających z usług ambulatoryjnych naszej placówki, w tym głównie mieszkańców Lublińca – podkreśla Beata Musialik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu;

– wymieniając Medyczne Laboratorium Diagnostyczne, Poradnię Neurologiczną, Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Pracownie RTG, USG i EEG – z tych jednostek korzystają właśnie mieszkańcy.

Projekt zakłada również budowę miejsc postojowych, które powstaną na obecnie nieużytkowanych skwerach, a istniejący park szpitalny wzbogacony zostanie o elementy edukacyjne, promujące ochronę naturalnego, zielonego krajobrazu.

Dyrekcja oraz pracownicy Szpitala serdecznie zachęcają do udziału w głosowaniu, które potrwa do dnia 12.09.2023 r. włącznie. Przedsięwzięcie uzależnione jest od wyników internetowego głosowania, w którym uczestniczą mieszkańcy województwa śląskiego.

JAK ZAGŁOSOWAĆ?

  • Wszelkie informacje, instrukcję głosowania oraz listę projektów znajdziesz TUTAJ
  • Pamiętaj o podziale na dwie pule: EKO (pasek zielony) – projekt w którym uczestniczy WSN, REGIO (pasek niebieski).

ODDANIE GŁOSU ZAJMIE ZALEDWIE KILKA CHWIL, A EFEKTY MOGĄ PRZYSŁUŻYĆ SIĘ WSPARCIEM DLA PACJENTÓW I ICH RODZIN W WALCE O RÓWNE TRAKTOWANIE OSÓB PSYCHICZNIE CHORYCH.

ZADANIA Z PULI EKO
NR PROJEKTU: MBO-0060/W/23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.