Dwie osoby nie przeżyły zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Tragiczny wypadek w rejonie Woźnik

Dwie osoby nie przeżyły zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Tragiczny wypadek w rejonie Woźnik

Po wyraźnym pogorszeniu warunków atmosferycznych, tylko w miniony weekend w 183 wypadkach, do których doszło na terenie Polski zginęły 22 osoby, a 194 zostały ranne. Niestety, bilans ofiar powiększył się w poniedziałek, m.in. po tragicznym zdarzeniu na autostradzie A1 w rejonie węzła Woźniki.

Około 2.30 w nocy, w wyniku zderzenia samochodu osobowego marki Audi z ciężarówką zginęły dwie osoby. Jak poinformowano na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, autostrada w kierunku Częstochowy była zamknięta do godziny 9.00.

Na miejscu zdarzenia czynności, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzali mundurowi z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, a także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu – Śledztwo w tej sprawie pozwoli ustalić przyczyny oraz dokładny przebieg tego tragicznego zdarzenia – podkreślił asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy KPP Lubliniec.

Według wstępnych ustaleń podanych przez Dziennik Zachodni: do wypadku doszło na prostym odcinku autostrady A1. Samochód osobowy jechał od strony Pyrzowic i uderzył bariery energochłonne oraz ekrany na wysokości wjazdu z węzła autostradowego. Samochód obróciło i uderzył w niego TIR.

W akcji brały udział:
OSP KSRG Starcza
OSP KSRG Woźniki
JRG 2 Częstochowa x2
JRG Tarnowskie Góry
Patrol Policji x2
Zespół Ratownictwa Medycznego x2

Służby apelują o ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.