Działacze związkowi i przedstawiciele klubów podsumowali sezon 2020/21 w lublinieckim Podokręgu Piłki Nożnej [zdjęcia, statystyki]

Działacze związkowi i przedstawiciele klubów podsumowali sezon 2020/21 w lublinieckim Podokręgu Piłki Nożnej [zdjęcia, statystyki]

W piątek 6 sierpnia w Restauracji “Rajska” w Lublińcu odbyło się podsumowanie rozgrywek sezonu piłkarskiego 2020/21 w Podokręgu Lubliniec – prowadzącym w minionej kampanii ligę okręgową Częstochowa – Lubliniec, A i B klasę oraz rozgrywki w rocznikach młodszych.

W spotkaniu wzięli udział działacze zrzeszeni w Podokręgu – na czele z prezesem PPN Krzysztofem Olczykiem – oraz przedstawiciele klubów. Gościem specjalnym wydarzenia był Henryk Kula – Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

To nie tylko okazja do podsumowania zakończonego sezonu oraz wręczenia wyróżnień ale przede wszystkim dobra forma wewnętrznej integracji środowiska piłkarskiego – mówił prezes Krzysztof Olczyk witając zaproszonych gości i dziękując za współpracę w trakcie sezonu 2020/21. Szef Podokręgu pogratulował klubom, które wywalczyły awans do wyższych klas rozgrywkowych. Życzył również korzystnych wyników i pomyślnej pracy działaczy w zbliżającym się sezonie 2021/22. Zapowiedział, że inauguracja nowej kampanii zaplanowana została na weekend 14-15 sierpnia.

Henryk Kula – Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, obok podziękowań i życzeń skierowanych do środowiska, poinformował, że Związek uruchomił projekt pod nazwą “Śląska Akademia Piłkarska” adresowany do najbardziej utalentowanych zawodników z najmniejszych ośrodków zlokalizowanych w regionie. Namawiał działaczy do aktywnego włączenia się w program “Sędzia Klubowy”. Celem przedsięwzięcia jest ułatwienie obsady sędziowskiej na zawodach najmłodszych adeptów futbolu oraz pozyskanie kandydatów na przyszłych sędziów. Projekt pozwala również znacząco obniżyć klubom koszty z tytułu opłat dla arbitrów.

Nowością będzie uruchomienie od 1 września kanału telewizyjnego Śląskiego Związku Piłki Nożnej – To przestrzeń, w której chcemy pokazać przede wszystkim was, działaczy, wasze kluby oraz relacjonować mecze. Zamierzamy w ten sposób docenić waszą niełatwą pracę, często bezinteresowną a poddawaną krytyce, oraz promować piłkę nożną w mniejszych środowiskach na terenie województwa śląskiego – podkreślał prezes Henryk Kula.

W trakcie piątkowego spotkania Grzegorz Morkis, członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej omówił najważniejsze zagadnienia w zakresie ubezpieczeń dla zawodników. Szersze informacje dotyczące projektu “Sędzia Klubowy” przedstawił Witold Fiszer – przewodniczący Kolegium Sędziów PPN Lubliniec.

W Restauracji “Rajska” przedstawiciele klubów, które awansowały do wyższych klas rozgrywkowych oraz zawodnicy, którzy sięgnęli po tytuł króla strzelców w poszczególnych ligach, odebrali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy. Najlepszym snajperem w klasie okręgowej okazał się Bartosz Gliński (Zieloni Żarki, 34 gole), w A-klasie Podokręgu Lubliniec Karol Klyta (Warta Kamieńskie Młyny, 49 bramek), natomiast w B-klasie Łukasz Tyniec (Śląsk Koszęcin, 30 goli).

W klasyfikacji FairPlay najlepsze wyniki uzyskały drużyny: Stradom Częstochowa (okręgówka – grupa mistrzowska), Promień Glinica (okręgówka, grupa spadkowa), Warta Kamieńskie Młyny (A klasa) oraz Promień II Glinica (B klasa).

Nowe terminarze na sezon 2021/22: TUTAJ [90minut.pl]

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.