Działoszyn: Druhowie z OSP Tanina wystąpili w biegu “Strażackie 998”. Wielki sukces Damiana Łebka!

Działoszyn: Druhowie z OSP Tanina wystąpili w biegu “Strażackie 998”. Wielki sukces Damiana Łebka!

W minioną niedzielę, w Działoszynie odbyła się impreza biegowa pn. “Działoszyńska Dziesiątka”. Obok biegu głównego na dystansie 10 kilometrów oraz kilku krótszych konkurencji z udziałem dzieci i młodzieży, sporo emocji dostarczył bieg przeznaczony dla strażaków reprezentujących jednostki państwowe i ochotnicze. W tej rywalizacji z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna OSP Tanina [gm. Herby]

Nazwa biegu “Strażackie 998” nie jest przypadkowa – zawodnicy pokonywali bowiem dystans 998 metrów. Z pozoru taka odległość wydaje się, delikatnie mówiąc, dziwna… jednak w Działoszynie strażacy musieli radzić sobie w pełnym wyposażeniu ochrony indywidualnej oraz w aparacie ochrony dróg oddechowych – a to nie jest już takie proste, chociażby ze względu na dwudziestokilogramowe obciążenie jakie stwarza butla z powietrzem, ciężkie skórzane buty czy dyskomfort powodowany przez założoną maskę.

Dlatego właśnie warto wspomnieć o drużynie OSP Tanina, tym bardziej, że na trasie znakomicie spisał się Damian Łebek, o którym wielokrotnie pisaliśmy głównie przy okazji zawodów Firefighter Combat Challenge – gdzie strażacy pokonują trudny tor przeszkód, również w pełnym wyposażeniu.

Okazało się, że Damian wciąż zachowuje doskonałą formę – w Działoszynie był najszybszy spośród 12 startujących strażaków i powiększył swoją kolekcję wyróżnień o złoty medal. Na miejscu piątym do mety dotarł Rafał Olejnik. 10 pozycję wywalczyła – jedyna kobieta w całej stawce, szwagierka Damiana – Ewelina Łebek, a na 11 miejscu uplasował się prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Taninie, Radosław Sęk.

Zawodnicy z Taniny wyposażeni byli w sprzęt ufundowany przez firmę Kadimex – największego w Polsce dystrybutora sprzętu przeciwpożarowego. Strażacy korzystali z aparatów użyczonych przez druhów z OSP Olszyna. Zawsze mogą liczyć na wsparcie Iwony Burek – wójta gminy Herby.

Jeśli chodzi o bieg główny na dystansie 10 kilometrów, w którym udział wzięło ponad 160 zawodników, w Działoszyńskiej Dziesiątce wystartował pięciokrotny Mistrz Polski na dystansie 10 km, Adam Nowicki. Olimpijczyk z Tokio odniósł przekonujące zwycięstwo.

Damian Łebek nie zwalnia tempa. Już w sobotę, wraz ze swym bratem Adamem, wystąpi w trakcie OTF 2022 – Opole Toughest Firefighter, gdzie ponownie zmierzy się z torem przeszkód.

WYNIKI: TUTAJ

Zdjęcia: OSP Tanina [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.