Film FENOMEN o Jerzym Owsiaku i historii WOŚP w lublinieckim Kinie “Karolinka”! Znamy termin projekcji

Film FENOMEN o Jerzym Owsiaku i historii WOŚP w lublinieckim Kinie “Karolinka”! Znamy termin projekcji

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do Kina “Karolinka”, w którym wyświetlony zostanie pierwszy kinowy film dokumentalny “FENOMEN” o Jerzym Owsiaku i historii Fundacji.

3 stycznia 2023 roku minęło 30 lat od pierwszego finału WOŚP. Jej działalność ma zarówno duże grono zwolenników, jak i przeciwników. Najdotkliwiej przekonał się o tym jej założyciel, Jurek Owsiak, który w filmie “Fenomen”, w szczerej rozmowie, opowiada o tym skąd wziął się pomysł na stworzenie Orkiestry i jak wyglądały początki jej działalności.

Jak mówi Dominika Kulczyk, producent: “Zdecydowałam się na ten film, bo moim zdaniem wciąż brakuje w Polsce dokumentów na temat ważnych postaci, które swoją postawą i swoim życiem pokazują ogromną moc do zmieniania naszej rzeczywistości. Taki właśnie jest Jurek Owsiak. Energia, która go napędza odmieniła oblicze polskich szpitali, ratując dziesiątki tysięcy ludzkich istnień. Myślę, że to będzie premiera 30-lecia’’.

I my także zachęcamy aby każdy z Was zobaczył tą niesamowitą historię opowiedzianą przez głównego sprawcę tego całego “zamieszania’”. Mamy nadzieję, że zachęci to wielu z Was aby wesprzeć działalność tej wyjątkowej Orkiestry, która będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej! – podkreśla Paulina Wojtulek z MDK Lubliniec.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godzinie 19:00

[Kino Karolinka, MDK Lubliniec]

Program 31. Finału w Miejskim Domu Kultury w linku poniżej:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Lubliniecki Sztab przygotowany do organizacji 31. Finału [29.01.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.