Forum Samorządu Lublinieckiego podsumowało wybory.

Forum Samorządu Lublinieckiego podsumowało wybory.

W poniedziałek, 29 października, kandydaci KWW Forum Samorządu Lublinieckiego spotkali się w lublinieckiej restauracji „Santana” w celu omówienia przebiegu kampanii i wyników tegorocznych Wyborów Samorządowych.

Spotkanie rozpoczął pełnomocnik wyborczy KWW, Jan Springwald, który podziękował za zaangażowanie wszystkim kandydatom, również tym, którym nie udało się osiągnąć korzystnego wyniku – Weszliśmy do Rady Miejskiej także dzięki waszym głosom i o tym będziemy pamiętać – mówił Springwald.

W uznaniu lidera – pod względem organizacyjnym kampania wyborcza przeprowadzona była bardzo dobrze a poszczególni kandydaci podeszli do wyborów bardzo poważnie. Wywiązali się bez zarzutów ze wszystkich ustaleń. Jan Springwald przyznał, że chociaż wynik końcowy mógł być nieco lepszy, to aktywność kandydatów dobrze rokuje na przyszłość.

W trakcie spotkania przeanalizowano wyniki wyborów – Szkoda, że kilkorgu merytorycznym, wartościowym i bardzo doświadczonym kandydatom nie udało się wejść do Rady Miejskiej. To wielka strata dla lublinieckiego samorządu – komentował Springwald – Marek Karpe otrzymał 180 głosów i nie dostał się do rady, podczas gdy niektóre osoby dostały się ze 120 głosami – wymieniał.

Radni Forum Samorządu Lublinieckiego zadeklarowali, że w nowej radzie będą wspierać wszystkie inicjatywy korzystne dla miasta i jego mieszkańców, bez względu na opcje polityczne wnioskodawców.

Głos zabrał również radny Franciszek Wróbel, dziękując wszystkim za aktywność. W swojej wypowiedzi Teresa Haberla analizowała i komentowała wyniki wyborów. Inni kandydaci odnieśli się do obecnej i przyszłej sytuacji w samorządzie. Wszyscy poproszeni zostali przez nowych radnych o stały kontakt, wymianę informacji, różnych uwag i spostrzeżeń przez całą nadchodząca kadencję.

W 21 osobowej Radzie Miasta członkowie Forum otrzymali 5 mandatów. Cztery miejsca objęli radni Prawa i Sprawiedliwości. Większość posiadać będzie KWW z Burmistrzem dla Lublińca – 12 mandatów.

  1. Szkoda że tak mało osób z PIS to najlepsza partia w Polsce !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.