Funkcjonariusz KPP Lubliniec w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę. Lista “grzechów” nieco dłuższa

Funkcjonariusz KPP Lubliniec w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę. Lista “grzechów” nieco dłuższa

W minioną niedzielę funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna wpadł w chwili gdy wybrał się na pole uprawne, gdzie dokonał kradzieży płodów rolnych. Celem sprawcy była… kapusta.

Do zdarzenia doszło w jednym z sołectw na terenie gminy Kochanowice. Po zatrzymaniu sprawcy kradzieży okazało się, że od kierującego wyczuwalna jest silna woń alkoholu. Mundurowy niezwłocznie wezwał na miejsce policyjny patrol. Po przyjeździe funkcjonariuszy ustalono, że sprawcą niechlubnych czynów jest 56-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto motorower, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. Wartość skradzionych warzyw zostanie wyceniona przez właścicielkę pola. Sprawca już wcześniej miał się dopuszczać kradzieży jej plonów – poinformował st. sierż. Tomasz Konicki, p.o. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie związane z kierowaniem pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ze względu na brak aktualnej polisy ubezpieczeniowej, sporządzono wniosek do Funduszu Gwarancyjnego, natomiast za popełnione wykroczenie związane z kradzieżą kapusty, zgodnie z artykułem 123 kodeksu wykroczeń, sprawcy grozi kara grzywny do 250 złotych lub nagana.

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.