Galowe kolędowanie u Ojców Oblatów

Galowe kolędowanie u Ojców Oblatów

W ubiegłą niedzielę 28 stycznia w lublinieckim kościele pw. św. Stanisława Kostki odbyła się uroczysta gala finałowa I Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Kultury bonum Art, pod patronatem Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniury.

Organizatorzy zadbali o to, aby koncert nie był jedynie okazją do wręczenia nagród i prezentacją następujących po sobie wykonawców i utworów, ale urozmaicony został słowem nawiązującym do niedawno przeżywanych świąt Bożego Narodzenia, wzbogaconym występem grupy Gospel z Lublińca.

Koncert Galowy rozpoczął o. Waldemar Janecki OMI Proboszcz w/w parafii, który przywitał wszystkich zgromadzonych, następnie przystąpiono do wręczenia nagród i wyróżnień wszystkim laureatom. Nagrody ufundowane zostały przez licznych sponsorów z Lublińca i okolic, przepiękne statuetki przez posła Andrzeja Gawrona zaś całość dofinansowana została przez Burmistrza Miasta Lublińca.

Licznie zgromadzona w kościele publiczność mogła podziwiać laureatów trzech pierwszych miejsc z każdej z siedmiu kategorii, w których wyboru dokonało profesjonalne jury podczas kilkunastu godzinnych przesłuchań w dniu poprzedzającym koncert w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Występy zwycięskich solistów, duetów, zespołów wokalnych oraz chórów stanowiły przegląd najciekawszych i najbardziej barwnych występów danej kategorii spotykając się z ogromnym aplauzem publiczności. Koncert został zrealizowany z wielkim, scenicznym rozmachem. Organizatorom, laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu za stworzenie możliwości i udział w przeglądzie należą się gratulacje, zaś hojnym sponsorom wielkie podziękowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.