Gaśnica nie pomogła – groźny pożar w Kokotku.

Gaśnica nie pomogła – groźny pożar w Kokotku.

W miniony czwartek, po godzinie 13:00 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu otrzymał zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w Kokotku.

Jak poinformował st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu – Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży, zastano pożar obudowy kominka grzewczego. Niestety, podjęta przez właścicielkę próba ugaszenia pożaru za pomocą gaśnicy, okazała się nieskuteczna – dodał rzecznik PSP Lubliniec.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozebraniu nadpalonej konstrukcji kominka oraz częściowego poszycia dachowego w celu dotarcia do źródła ognia. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono pomieszczenia domku. Dokonano również pomiarów na zawartość tlenku węgla.

W działaniach wzięły udział trzy zastępy z KP PSP w Lublińcu oraz zastęp WOP JW Lubliniec. Swoje czynności prowadził również patrol policji.

Według ostatnich danych – od początku sezony grzewczego (1 wrzesień 2018), na terenie naszego powiatu doszło już do ponad 20 zdarzeń związanych z eksploatacją systemów ogrzewania.

Zdjęcie: KP PSP Lubliniec (11.04.19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.