Gmina Kochanowice chce wzmocnić stanowisko dotyczące wybranego wariantu drogi S11.

Gmina Kochanowice chce wzmocnić stanowisko dotyczące wybranego wariantu drogi S11.

Trwają analizy wniosków złożonych przez mieszkańców w samorządach objętych planowaną budową drogi ekspresowej S11. Gmina Kochanowice namawia swoją społeczność do pisemnego wypełniania formularzy. Mogą one maksymalnie umocnić stanowisko mieszkańców, którzy już w styczniu tego roku opowiedzieli się za wariantem niebieskim.

Apel władz Gminy Kochanowice skierowany jest głównie do osób zamieszkałych w Lubecku – sołectwie najdalej wysuniętym na zachód, w rejon planowanej inwestycji – Przypominamy, że w czasie konsultacji społecznych, które miały miejsce 16 stycznia br. wszyscy mieszkańcy opowiedzieli się za wariantem niebieskim – czytamy na stronie Urzędu Gminy Kochanowice. Nie trudno odgadnąć, że wybrano opcję, która separuje drogę S11 możliwie najdalej od zabudowy Lubecka – Im więcej będzie naszych głosów, tym większy nasz wpływ na finalny przebieg planowanej drogi S11 – podkreślają samorządowcy, zachęcając społeczność do wypełniania wniosków.

Wzór dokumentu opublikowany został na internetowej stronie gminy. Obok najważniejszych danych osobowych, należy podać nr działki, której dotyczy zastrzeżenie. W następnej kolejności wnioskujący zamieszcza uzasadnienie dotyczące przebiegu S11 w pobliżu wskazanej działki. Podobne mechanizmy i konsultacje prowadzone są w pozostałych gminach. Kształt projektu ekspresówki ma być znany w grudniu.

*    *    *

Budowana droga ekspresowa Koszalin – Piekary Śląskie ma osiągnąć długość ok. 550 km. W większości prowadzić będzie śladem obecnej drogi krajowej nr 11 przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. W rządowych planach, S11 jest przewidziana do realizacji jako droga w całości dwujezdniowa. Docelowo S11 ma łączyć kurorty środkowego wybrzeża Bałtyku przez Koszalin, Piłę, Poznań, Ostrów Wielkopolski, Lubliniec, Bytom i Górnośląski Okręg Przemysłowy.

Mapy z naniesionymi wariantami przebiegu S11 pokazują wersję roboczą, która będzie modyfikowana i uszczegóławiana w miarę uzyskiwania szczegółowych informacji dotyczących na przykład inwentaryzacji przyrodniczej, stanu zagospodarowania terenu, wniosków samorządów terytorialnych, opinii właściwych zarządców dróg, postulatów mieszkańców i ich organizacji, uwarunkowań artykułowanych przez zainteresowane podmioty, instytucje i organy administracji – informuje Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Plany opublikowane przez GDDKiA dostępne są TUTAJ (aktualizacja 21.03.2019 r.)

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.