Gmina Koszęcin. Wypadek drogowy z udziałem motocyklisty. 20-latek nie przeżył zderzenia z busem

Gmina Koszęcin. Wypadek drogowy z udziałem motocyklisty. 20-latek nie przeżył zderzenia z busem

Do zdarzenia doszło w piątek 10 września, po godzinie 22:00 na drodze wojewódzkiej nr 906 w miejscowości Prądy [gm. Koszęcin]. Według informacji, którą otrzymaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu: 20 – letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego zginął po uderzeniu motocyklem w busa.  

Samochodem marki Mercedes podróżowały trzy osoby, które nie odniosły obrażeń – Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Szczegółowy przebieg oraz przyczyny wypadku nie są jeszcze znane – powiedział w poniedziałek asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

W rejon wypadku zadysponowano jeden zastęp Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lublińcu, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzebiniu, dwa zastępy OSP Koszęcin, patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

W piątek, na kilka godzin przed wypadkiem, na oficjalnej stronie KPP Lubliniec, policjanci zwrócili się z nie pierwszym już apelem skierowanym zarówno do motocyklistów jak i pozostałych uczestników ruchu:

Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź drzewem, czy elementem infrastruktury drogowej, narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie;

– Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa, jaki i oni. Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego – tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze – czytamy na stronie Komendy Powiatowej.

Z ogólnopolskich statystyk policyjnych wynika, że w 2020 r. motocykliści uczestniczyli w 2 075 wypadkach drogowych. Zginęło wówczas 233 kierujących motocyklami i 11 ich pasażerów, a 1 699 motocyklistów i 180 pasażerów motocykli zostało rannych. Motocykliści byli sprawcami 927 wypadków, w których zginęło 158 osób, a 871 zostało rannych. Wypadki z udziałem motocyklistów lub ich pasażerów, do których przyczynili się inni użytkownicy dróg – szczególnie kierujący samochodami osobowymi – stanowiły 48,5% wszystkich zdarzeń [za: policja.pl]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.