Gmina Koszęcin zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Koncert online i doskonała praca wolontariuszy

Gmina Koszęcin zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Koncert online i doskonała praca wolontariuszy

Podobnie jak w latach ubiegłych gmina Koszęcin dołączyła do kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z uwagi na sytuację epidemiczną, zorganizowano tutaj koncert w wersji Online. Pomimo utrudnień, wolontariuszom udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, które – zgodnie z celem tegorocznej edycji – zasilą wsparcie dla oddziałów specjalizujących się w leczeniu wzroku dzieci.

W trakcie koncertu wystąpili: Orkiestra Dęta ze Strzebinia, grupy taneczne Tuptusie i Chochliki z Koszęcina, grupy taneczne “Mini Aha I” oraz “Mini Aha II”, “Aha” oraz grupa wokalna ze Strzebinia.

Na chwilę obecną, deklarowana kwota zebrana w gminie Koszęcin to 22.298,43 złotych oraz 600,00 złotych zebranych w formie elektronicznej, za pomocą e-skarbonki.

20 wolontariuszy zebrało do puszek 14.486,21 zł, z tego:

  • Koszęcin – 6.338,13 zł,
  • Rusinowice – 1.509,64 zł,
  • Sadów – 868,12 zł,
  • Strzebiń – 5.642,00 zł.

W sześciu puszkach stacjonarnych zgromadzono 7.812,74 złotych.

Wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy za zbiórkę na rzecz 30. Finału WOŚP. Pomimo złej pogody wszyscy stanęli na wysokości zadania. Właścicielom restauracji, sklepu i banku dziękuję za możliwość umieszczenia puszki stacjonarnej. Przypominam, że do 14.02.2022 trwa aukcja naszego sztabu na Allegro – informuje Renata Pyrek, szefowa Sztabu nr 430 w zarejestrowanego w Domu Kultury im. W. Roździeńskiego w Koszęcinie.

Aukcje w portalu Allegro [do 14.02.] użytkownik 96807596: TUTAJ

Wolontariusze:

  • Koszęcin – Kuba Paruzel, Justyna Łebek, Wiktoria Krus, Kandzia Weronika, Martyna Wacławek, Karolina Brol, Zofia Pietrek, Anna Antczak, Natalia Pyrek oraz pomocnicy: Julia Jeziorowska, Wiktoria Witek
  • Rusinowice – Milena Wręczycka, Milena Kuczerajter, Filip Tukaj
  • Sadów – Roksana Lipińska, Martyna Błach
  • Strzebiń – Błażej Plaza, Weronika Gomoluch, Oliwier Feliks, Sonia Burzyk, Kacper Kalinowski, Marta Wojsyk oraz pomocnicy: Michał Burek, Dominik Gros, Katarzyna Gembała

Retransmisja koncertu poniżej:

Czytaj również:

Powiat lubliniecki zagrał z WOŚP. Trwa liczenie pieniędzy w pięciu sztabach [zobacz aktualizacje]

Na podstawie / zdjęcie: koszecin.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.