Gmina Woźniki: Wyszła na grzyby i zaginęła. Służby apelują o rozwagę w trakcie wypraw do lasu

Gmina Woźniki: Wyszła na grzyby i zaginęła. Służby apelują o rozwagę w trakcie wypraw do lasu

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 września. O tym, że 89-latka wyszła na grzyby i nie powróciła do miejsca zamieszkania mundurowych powiadomiła zaniepokojona rodzina – Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Seniorka cała i zdrowa została odnaleziona w lesie kilka kilometrów od swojego domu – czytamy na stronie lublinieckiej komendy.

Seniorka wyszła ze swojego domu do pobliskiego lasu i od kilku godzin nie dawała znaku życia, ani też nie powróciła do miejsca zamieszkania. Zaniepokojona rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, a następnie powiadomiła służby. Niestety kobieta nie miała ze sobą telefonu komórkowego, a jej stan zdrowia i panujące tego dnia warunki atmosferyczne stanowiły zagrożenie dla jej zdrowia i życia.

We wskazany rejon natychmiast skierowani zostali mundurowi z Komisariatu Policji w Woźnikach, których wsparli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, strażacy z JRG Lubliniec i OSP Woźniki, OSP Ligota Woźnicka, OSP Lubsza oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP Solarnia, w której skład wchodzą ratownicy z psami wyszkolonymi w poszukiwaniu osób oraz ratownicy poruszający się na quadach. Dodatkowo o akcji poszukiwawczej powiadomione zostały sąsiednie jednostki Policji – wymienia asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu..

W trakcie poszukiwań szczegółowo sprawdzane były wszystkie drogi i dukty leśne, a także trudno dostępne miejsca w rejonie domu zaginionej. Krótko przed północą kobieta została odnaleziona przez psa z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. 89-latkę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Policjanci apelują o rozwagę podczas jesiennych wypraw do lasu!

W tym czasie zwracajmy szczególną uwagę na osoby w podeszłym wieku. Starajmy się zrobić wszystko, aby seniorzy w miarę możliwości nigdy samotnie nie wybierali się do lasu, zabierali naładowany telefon komórkowy i informowali, gdzie się wybierają. Idąc do lasu, ubierajmy się w wyraziste, jaskrawe kolory, a najlepiej zabierzmy ze sobą kamizelkę odblaskową i gwizdek alarmowy.

Zanim wyruszymy na grzyby… warto dobrze przygotować się do wizyty w lesie. Policjanci apelują o rozwagę

Zdjęcie powyżej, archiwum 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.