Gmina Woźniki zrealizuje największą tegoroczną inwestycję! 10 milionów dofinansowania z Polskiego Ładu

Gmina Woźniki zrealizuje największą tegoroczną inwestycję! 10 milionów dofinansowania z Polskiego Ładu

“W marcu ruszy największa tegoroczna inwestycja, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kamienicy. 10 lutego podpisano umowę na realizację zadania” – poinformowano na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Woźnikach.

“Zadanie polega na budowie kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej o długości ok. 5 km. W ramach inwestycji planowana jest budowa przyłączy i urządzeń wraz z osprzętem, takich jak m.in. tłocznie ścieków sanitarnych, przepompownie ścieków, przydomowe przepompownie ścieków sanitarnych, studnie rewizyjne, studnie z odpowietrzeniem, studnie kanałowe, studnie rozprężne oraz innej wymaganej infrastruktury, a także odtworzenie infrastruktury istniejącej” – precyzują urzędnicy.

Rozpoczynamy bardzo duże i ważne zadanie. To konsekwentna realizacja wizji rozwoju gminy nastawionej na poprawę jakości życia naszych mieszkańców – podkreślił Michał Aloszko, Burmistrz Woźnik.

Łączy koszt inwestycji to ponad 14 mln zł, z czego niemal 10 mln zł to środki pozyskane w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład.

Prace mają rozpocząć się w marcu. “Wcześniej odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Kamienicy podczas którego przybliżony będzie harmonogram i zakres prac” – informują władze Gminy Woźniki.

Inwestycja powinna zakończyć się z początkiem drugiej połowy 2024 roku.

Na podstawie: wozniki.pl

Czytaj również:

Druga edycja Polskiego Ładu rozstrzygnięta. Ponad 73 miliony dla gmin powiatu lublinieckiego. Zobacz listę inwestycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.