“Gospelsi” zakończyli świąteczne tournee.

“Gospelsi” zakończyli świąteczne tournee.

Z początkiem lutego zakończył się okres kolędowania, nawiązujący do niedawnych Świąt Bożego Narodzenia. Podczas gdy większość z nas bardzo szybko powróciła do obowiązków i szarej rzeczywistości, w styczniu wspólne kolędowanie zafundował nam zespół wokalny “Gospelsi”, działający przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu pod kierownictwem Karoliny Wieczorek i Artura Tekieli.

Seria świątecznych występów rozpoczęła się już 2 grudnia 2018 roku na dobrodzieńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. 16 grudnia “Gospelsi” wystąpili w koncercie uwielbienia w Parafii NMP Królowej w Kokotku, a następnie udali się do Katowic, gdzie na Jarmarku Śląskim wystąpili jako gwiazda wieczoru!

Po nowym roku artyści kontynuowali swoje tournee i już 13 stycznia 2019 roku zaprezentowali się w Parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu. Kolejny koncert lublinieckiej formacji odbył się tydzień później w Parafii pw. Matki Bożej Matki Kościoła w Lisowie. Ich recital kolęd i pastorałek własnego autorstwa mogli usłyszeć także uczestnicy trzech nabożeństw w Parafii NMP Częstochowskiej w Częstochowie.

Aktualnie „Gospelsi” przygotowują się do kolejnego projektu. Będzie nim koncert muzyki filmowej, w którym wystąpią wraz z Miejską Młodzieżową Orkiestrą Dętą (24.02). Zapraszamy! Bilety na stronie mdk.lublineic.pl – w zakładce „kup bilet”.

Zdjęcie: MDK L-c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.