Groźny pożar budynku gospodarczego w Wędzinie. Jedna osoba przetransportowana do szpitala

Groźny pożar budynku gospodarczego w Wędzinie. Jedna osoba przetransportowana do szpitala

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 15:00 w miejscowości Wędzina [gm. Ciasna]. Według informacji podanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ciasnej, w pożarze budynku gospodarczego poszkodowana została jedna osoba, która z licznymi oparzeniami ciała została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach brały udział zastępy JRG Lubliniec, OSP Sieraków Śląski, OSP Ciasna, OSP Wędzina, OSP Molna, OSP Zborowskie, zastępy straży z sąsiedniego powiatu oleskiego, Zespół Ratownictwa Medycznego z Lublińca, śmigłowiec Ratownik 23 HEMS oraz  patrol Policji.

Osoba, która ucierpiała w pożarze została wyciągnięta z budynku gospodarczego jeszcze przed przybyciem służb – poinformował st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Działania zastępów straży polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, opanowaniu ognia i dogaszeniu pogorzeliska, a w dalszej kolejności na przeszukaniu pomieszczenia w celu sprawdzenia, czy nikt inny nie znajdował się w budynku.

Jak informują ochotnicy z Ciasnej na oficjalnym profilu w portalu Facebook – akcję gaśniczą utrudniały, składowane wewnątrz, liczne materiały palne, takie jak rozpuszczalniki czy lakiery. Ogniem zajął się również zbiornik, w którym gromadzono substancje ropopochodne. Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód znajdujący się wewnątrz płonącego budynku.

Zdjęcia: Info Express / OSP Ciasna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.