Grupa teatralna “ALeTEATЯ” z Koszęcina powraca w wielkim stylu! Widzowie zachwyceni spektaklem “Pigmalion”

Grupa teatralna “ALeTEATЯ” z Koszęcina powraca w wielkim stylu! Widzowie zachwyceni spektaklem “Pigmalion”

Po długiej przerwie swoją działalność wznowiła amatorska grupa teatralna “AleTeatЯ”, działająca przy Domu Kultury im. W. Roździeńskiego w Koszęcinie. W miniony weekend artyści dwukrotnie zaprezentowali spektakl pt. “Pigmalion” napisany przez George’a Bernarda Shawa. Długo wyczekiwana premiera odniosła ogromny sukces w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej koszęcińskiego Domu Kultury.

Dramat autorstwa George’a Bernarda Shawa od chwili swej premiery w 1913 roku nie schodził z afisza. Doczekał się aż 11 adaptacji filmowych, w tym amerykańskiego musicalu “My fair Lady” z 1964 roku. Aktorzy z Koszęcina zmierzyli się zatem z wymagającym i uznanym dziełem. W opinii obserwatorów poradzili sobie jednak znakomicie udowadniając, że pasja, dobra współpraca i zaangażowanie pozwalają na osiąganie zamierzonych celów bez względu na poziom aktorskiego wtajemniczenia.

Sztukę wyreżyserowała Alina Szczepanowska, natomiast w obsadzie aktorskiej znaleźli się: Ewa Brodowy, Ewa Kupiak, Celina Gawenda, Pelagia Matuszek, Anna Pasieka, Jolanta Poks-Stawińska, Jacek Jędrzejowski, Leonard Kopeć oraz Tomasz Pawluk.

Wspaniała scenografia, perfekcyjnie przygotowane i odegrane role spotkały się z uznaniem widzów i długimi owacjami na stojąco – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Koszęcin.

W dramacie “Pigmalion” Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu sześciu miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład. Po powrocie do domu nie dziękuje jej jednak, natomiast mówi, że pozbył się w końcu olbrzymiego ciężaru. Profesor zbyt późno uświadamia sobie swoje uczucie do Elizy.

UWAGA! Formacja “AleTeatЯ” ponownie wystąpi ze sztuką “Pigmalion” 21 listopada o godz. 18:00, również w Koszęcinie. Już dzisiaj zapraszamy! 

Zdjęcia z premiery: TUTAJ [koszecin.pl]

.

Profil grupy “ALeTEATЯ” w portalu Facebook: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.