“Gwiazdy dla Śląska”. W połowie września zabytkowe mercedesy przyjadą do Koszęcina [patronat medialny: Lubliniecki.pl]

“Gwiazdy dla Śląska”. W połowie września zabytkowe mercedesy przyjadą do Koszęcina [patronat medialny: Lubliniecki.pl]

W dniach 15-17 września br. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” w Koszęcinie odbędzie się trzydniowa impreza, której celem będzie prezentacja i przybliżenie mieszkańcom województwa śląskiego osiągnięć techniki marki Mercedes-Benz na przykładzie najlepiej zachowanych zabytkowych egzemplarzy znajdujących się w kolekcjach członków Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska.

Jedną z atrakcji, zaplanowaną na sobotę 16 września, będzie rajd, w trakcie którego zabytkowe Mercedesy wraz z załogami w strojach z dawnej epoki, wspólnie z artystami Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, udadzą się na rynek główny w Toszku, gdzie odbędzie się prezentacja pojazdów. Stamtąd uczestnicy pojadą do Pławniowic.

Jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk zorganizowany zostanie Konkurs Elegancji, w którym 45 załóg wystąpi przed Komisją Sędziowską!

Jednym z patronów medialnych wydarzenia będzie portal Lubliniecki.pl

Klub Zabytkowych Mercedesów Polska założono w 2001 roku. Pierwszy oficjalny zlot odbył się w już w roku 2002 w Toruniu. “Z biegiem czasu Klub Zabytkowych Mercedesów Polska zmieniał swój charakter. Z małej, kameralnej organizacji w kilka lat przeistoczył się w spore, liczące ponad setkę członków stowarzyszenie, by osiągnąć w 2020 roku liczbę 160 aktywnych klubowiczów” – czytamy na oficjalnej stronie KZMP. Dzisiaj członkowie biorą udział m.in. w prezentacjach na wystawach i targach zabytkowej motoryzacji, a także w imprezach międzynarodowych.

Oficjalna strona Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska: TUTAJ

Zdjęcie: Klub Zabytkowych Mercedesów Polska [Facebook]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.