Gwoździany: 37-latek okradł kościelne skarbonki. Na swoje nieszczęście zapomniał o… monitoringu

Gwoździany: 37-latek okradł kościelne skarbonki. Na swoje nieszczęście zapomniał o… monitoringu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do skarbonek kościelnych. Jak ustalili śledczy, zatrzymany 37-latek włamał się do dwóch skarbonek znajdujących się w przedsionku kościoła w Gwoździanach, z których dokonał kradzieży pieniędzy.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 26 sierpnia w godzinach popołudniowych oficer dyżurny lublinieckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do skarbonek znajdujących się w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP Lubliniec wraz z technikiem kryminalistyki.

Śledczy zabezpieczyli dowody, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu. Prowadzone w sprawie czynności doprowadziły do identyfikacji sprawcy i zatrzymania go już następnego dnia – potwierdził asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Za włamanie i kradzież do kościelnych skarbonek odpowiedzialny jest 37-leni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania lecz przebywający na terenie gminy Pawonków. Włamywacz noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty, za które grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: lubliniec.policja.gov.pl / zdjęcie: Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gwoździanach [Facebook]

  1. Typowy lewicowy wyborca, katolicy to idioci, zacofane głupki po czym biegnie okraść kościół nie zważając na kamery…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.